Egyre közelebb a dobogóhoz, fontos meccset nyert a Nyárádtői Unirea

Sebestyén Ervin 2023. november 25., 18:13 utolsó módosítás: 2023. november 25., 18:14

A két csapat formáját eltekintve a hazai együttes volt az esélyesebb a Nyárádtői Unirea–Alsógáldi Industria összecsapáson a labdarúgó 3. Liga 14. fordulójában. Szombat kora délután érvényesítették a papírformát, 5–0-s sikert értek el.

Magabiztosan játszott és nyert a Nyárádtői Unirea. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Győzelmi kényszerben érezhette magát a nyárádtői alakulat, ugyanis az elmúlt hat játéknapon mindössze egyszer hagyták el a pályát nyertesként. Ezúttal azonban olyan ellenféllel álltak szemben, amely nem remekel idén a pontvadászatban, 13 forduló alatt csupán egy sikert értek el, és összesen hat pontot gyűjtöttek.

Kellett a pont a hazaiaknak, hiszen csupán három egységgel voltak a második és a harmadik helyezett mögött. Ennek megfelelően kezdték a meccset, rögtön az elejétől magukhoz ragadták a kezdeményezést és rohamozták a vendég kaput.

Már az első félidőben meglett az eredménye a bátor játéknak, Victoraș Astafei duplázott, így 2–0-s előnnyel vonulhattak pihenőre.

A fordulást követően sem tudott kiemelkedőt nyújtani az Alsógáldi Industria, mentek előre a szépítésért, azonban így megnyílt a lehetőség a hazai játékosok előtt, akik háromszor is eredményesek voltak, így összességében 5–0-ra nyert a Nyárádtői Unirea. Mivel a Gyulafehérvári Unirea vereséget szenvedett otthon, így beérte őket pontszámban a nyárádtői csapat.