Egymással hangoltak a bajnoki rajtra a székely focicsapatok

Zátyi Tibor 2024. augusztus 10., 13:52 utolsó módosítás: 2024. augusztus 10., 17:40

A labdarúgó 3. Liga augusztus végi rajtjára közösen hangolt két székelyföldi együttes, a Sepsi OSK II. szombaton délelőtt a sepsiszentgyörgyi városi stadionban a Székelyudvarhelyi FC együttesét fogadta.

Raul Gavîrlița lőtte az udvarhelyiek harmadik gólját. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Az udvarhelyiek már lejátszottak két hivatalos találkozót, a Román Kupában előbb kiejtették a Kézdivásárhelyi SE-t, majd a második fordulóban hét közben drámai meccsen, az utolsó pillanatban büntetőből kapott góllal kaptak ki a 2. ligás CSM Focșani együttesétől.

A Székelyudvarhelyi FC-nél az edzőmeccs első félidejében főleg a cserejátékosok kaptak lehetőséget, a második játékrészben érkeztek az alapemberek is, ez pedig meglátszott az eredményjelzőn is. A szünetig mindkét oldalon egyszer zörrent a háló, a folytatásban az SZFC még lőtt kettőt, így a találkozót 3–1-re nyerték a vendégek.

Jövő szombaton újabb felkészülési meccseket játszanak a csapatok, a Sepsi OSK II. a Barcarozsnyóhoz látogat, az udvarhelyiek egyelőre ellenfelet keresnek.

Felkészülési mérkőzés
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II.–Székelyudvarhelyi FC 1–3 (1–1)
gólszerzők Kocsis, illetve Botorok, Györgyi, Gavîrlița
Sepsi OSK II.: Gedő – Veregut, Varga, Dobozi, Câmpeanu, Cantauz, Bujdosó, Mihoreanu, Kocsis, Baczula, Bena. Játszott még: Niczuly Ra., Grigore, Ene, Ureche, Marin, Folea, Nicula. Vezetedző: Valentin Suciu.
SZFC: Jakab – Hadnagy T., Gergely, Szőke, Colceriu, Csiszér, Simó, Lázár, Sebestyén, Bíró, Botorok. Játszott még: Lukács, Harkó – Tordai, Kovács, Marosi, Bálint, Bara, Györgyi, Gavîrlița, Hadnagy Z., Ronai. Vezetőedző: Demény Norbert.