A felkészülési mérkőzést pilinkélő havazásban rendezték. Az első félidőben a hazaiak szerezték meg a vezetést, Balogh Szilárd volt eredményes, a vendégektől fél óra játékot követően Nagy Zsolt egyenlített.
A szünetet követően mindkét oldalon érkeztek a cserék, a játék pedig a hazaiak akarata szerint alakult. A 71. percben kiváló támadás végén ismét átvette a vezetést az SZFC, Simó Csongor beadására kiválóan érkezett Raul Gavîrliță és becsúszó mozdulattal talált hálóba.

A végeredményt a hosszabbítás első percében Hadnagy Tamás állította be, egy szöglet utáni kipattanót követően kilőtte a hosszú felsőt.
Felkészülési mérkőzés:
Székelyudvarhelyi FC–Gyergyószentmiklósi VSK 3–1 (1–1)
Gólszerzők: Balogh Szilárd (14.), Raul Gavîrliță (71.), Hadnagy Tamás (90.), illetve Nagy Zsolt (29.).
SZFC: Jakab – Colceriu, Gergely, Berkeczi, Ronai, Bara, Lázár, Simó, Györgyi, Balogh, Gavîrliță. Játszott még: Kovács, Szőke, Marosi, Sebestyén, Hadnagy, Tordai, Opra. Vezetőedző: Demény Norbert.
Gyergyó: Szántó – Bărăbaș, Sütő, Circa, Zöld – Csala T., Fazakas, Csala R. – Csiszer, Nagy, Iordache. Játszott még: Kovács, Péter, Albert, László, Ilie. Vezetőedző: Berecz Norbert.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!