Érdekesség, hogy ez volt a csíkiak utolsó felkészülési meccse a másodosztály rajtja előtt, míg az udvarhelyiek számára a pénteki volt a nyár első találkozója.
A csíkiak honlapján megjelent beszámoló szerint a mérkőzés első helyzeteit a csíkiak hagyták ki, aztán a 17. percben Hegedűs János saját térfeléről ívelt az udvarhelyi kapuba. A folytatásban is az FK veszélyeztetett, a nemrég érkezett Torvund be is talált, a gólt viszont támadószabálytalanság miatt nem adták meg.
A második játékrész kissé paprikásan folytatódott, hiszen az első percekben Torvund akaszkodott össze az udvarhelyiek középpályásával, Simóval, a hazai játékost kiállította a játékvezető. A csíkiak maradhattak 11 emberrel, a kiállított játékos helyett Nagy János lépett pályára.
A 60. percben büntetőhöz jutott az SZFC, a 11-est Simó a felső kapufára bombázta, a kipattanót Bíró a kapu közepébe fejelte, egyenlítettek a vendégek. Sokáig nem volt döntetlen az állás, miután a 67. percben a vendégek kapusa, Lukács bonyolódott cselezésbe a kapuja előtt, elvesztette a labdát, Babati Dolny elé tálalt, aki értékesítette a ziccert.
A hajrát jobban bírta Ilyés Róbert együttese, Babati szabadrúgásból veszélyeztetett, majd Makrai egy kiugratás után állította be a 3–1-es végeredményt.
Mindkét csapat számára tétmeccs következik, az udvarhelyiek szerdán, július 31-én 17.30-kor a Kézdivásárhelyi SE vendégei lesznek a Román Kupa első fordulójában, míg az FK a 2. Liga nyitófordulójában jövő vasárnap, augusztus 4-én 17 órától a Ceahlăul Piatra Neamț együttesét fogadja.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!