HIRDETÉS

Egymás után negyedszer jutott ki az Eb-re a román U21-es válogatott

Megverték a csoportfavoritot, az első helyen végeztek
Fotó: FRF.RO/Alex Nicodim

Megnyerte a sorsdöntő hazai mérkőzését és a selejtezőcsoportja első helyén végzett a román U21-es korosztályú labdarúgó-válogatott, amely egymás után a negyedik alkalommal jutott ki a kontinenstornára.

Kedvező helyzetből várta a jövő évi Eb selejtezőjének utolsó fordulóját a román válogatott. Daniel Pancu szövetségi kapitány együttese kedden este Svájcot fogadta a Bukaresti Rapid stadionjában, ahol győzelem esetén bebiztosíthatták az első helyet a csoportban.

HIRDETÉS

Kiválóan kezdett a román csapat, negyedórát követően megszerezte a vezetést, amikor az FC Hermannstadt játékosa, Ianis Stoica talált be. A 35. percben kettőre növelte előnyét a házigazda, Stoica duplázott, és akárcsak az első gólnál, ismét a Kolozsvári CFR támadója, Louis Munteanu volt az előkészítő.

A két találat között elképesztő jelenetek játszódtak le a pályán, a svájci Jaquez egy durva belépő után csak sárga lapot kapott a játékvezetőtől, emiatt felháborodva Daniel Pancu befutott a pályára és számonkérte a holland bírót.

A heves temperamentumáról ismert és szókimondó szakembert nehezen tudták visszafogni a cserejátékosok, és meg is kapta a megérdemelt piros kártyát Marc Nagtegaaltól, a meccs hátralévő részét pedig a lelátóról nézte.

A kirohanása viszont hatásos volt, a játékvezető ugyanis később megváltoztatta a döntését, és mégis kiállította a svájci labdarúgót.

Mellette az egyik reklamáló román cserejátékos, Vladislav Blănuță is piros lapot kapott.

A szünet után húsz perccel az emberhátrányban játszó vendégek előtt felcsillant a remény, Hajdari góljával szépítettek. Alig három perccel később azonban a románok rögtön válaszoltak, a török származású Ümit Akdag visszaállította a kétgólos különbséget, egyben beállította a végeredményt.

A mérkőzés utolsó negyedórájában lehetőséget kapott a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje, a jelenleg a ciprusi APOEL Nicosia csapatánál légióskodó Marius Corbu is.

A román válogatott sorozatban negyedszer kvalifikálta magát az Eb-re, a 2025-ös tornának június 11. és 28. között Szlovákia ad otthont.

Az U21-es nemzeti együttes mérlege 7 győzelem, 1 döntetlen és 2 vereség volt a selejtezőcsoportban, amelyben még Finnország, Montenegró, Albánia és Örményország szerepelt.

Labdarúgó U21-es Európa-bajnoki selejtező, E csoport, 10. forduló:

Románia–Svájc 3–1 (2–0).

Gólszerzők: Stoica (16., 35.), Akdag (68.), illetve Hajdari (65.)
Románia: Sava – Pantea, Ignat, Akdag, Borza – Perianu, Grameni – Ilie, I. Stoica, Munteanu, Oct. Popescu. Cserék: Popa – Amzăr, Dănuleasa, Vulturar, Silaghi, Corbu, Maftei, Rădulescu, Blănuță. Szövetségi kapitány: Daniel Pancu.

A csoport végeredménye:
1. Románia 22 pont
2. Finnország 20
3. Svájc 18
4. Albánia 16
5. Montenegró 7
6. Örményország 2

Negyedik lett Magyarország

A magyar U21-es válogatott győzelemmel zárta a selejtezőket, idegenben 1–0-ra legyőzte Belgium csapatát. A magyar válogatott a negyedik helyen végzett a csoportjában, de ez már a meccs előtt eldőlt. A csoportot szinte tökéletes mérleggel a spanyolok nyerték, a belgák pedig pótselejtezőn harcolhatják ki a részvételt.

U21-es Eb-selejtező: Belgium–Magyarország 0–1, gólszerző: Németh (9., tizenegyesből). A B csoport végeredménye: 1. Spanyolország 28 pont, 2. Belgium 19, 3. Skócia 16, 4. Magyarország 16, 5. Kazahsztán 9, 6. Málta 0.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Hatásosnak bizonyult a rengeteg kritika – a FIFA eltűntette Kovács Istvánt a reflektorfényből

Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.

Kirobbant a háború: Diószegi élesen bírálta Niczulyt, innen már nincs visszaút

Nyílt háború alakult ki a Sepsi OSK és korábbi csapatkapitánya között: Diószegi Laszló kemény szavakkal illette Niczuly Rolandot, aki szerinte 200 ezer eurót követel a szerződésbontásért. Beszéltünk a kapussal, aki nyilatkozott az ügy kapcsán.

Székelyhon

185-tel mérték be a rendőrök a két fiatalt, akik menekülés közben a teljesen kiégett autóban vesztették életüket

Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.

`
Krónika

Megnyirbálta a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát, munkabeszüntetéssel fenyegetőznek a dolgozók

Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.

Krónika

Országszerte spontán sztrájkot robbantottak ki a közalkalmazottak a tervezett megszorítások miatt

Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.

Főtér

Olaszországban bukkant Vlad Țepeș sírjára – állítja a volt Prahova megyei tanácselnök – hírmix

Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.

Ez is érdekelheti

Legyőzte a Magyar Kupa címvédőjét az FK Csíkszereda

Az FK Csíkszereda labdarúgó együttese Szombathelyen 2–0-ra nyert a magyar kupagyőztes Paksi FC elleni felkészülési mérkőzésen. A székelyföldiek Babati Benjámin két góljával arattak értékes sikert a nemzetközi porondra készülő rivális ellen.

Közel járt a gólhoz, de nem tudott betalálni a Debrecennek az FK Csíkszereda

Lejátszotta első mérkőzését az ausztriai edzőtáborban az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert tanítványai a magyar élvonalbeli DVSC ellen léptek pályára, kiegyenlített meccsen maradtak alul.

Nem tudták megállítani a holland gépezetet

Habár a meccs nagy részében méltó ellenfele volt, a kulcsmomentumokban nem tudta felvenni a versenyt Hollandiával a házigazda Románia a labdarúgó U19-es Európa-bajnokság hétfő esti elődöntőjében.

Kellettek az FK Csíkszereda kapusának védései is a román ifiválogatott továbbjutásához

A románoknak mindenképp győzniük kellett a dánok ellen az U19-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének utolsó fordulójában, hogy talpon maradjanak, odaérjenek az elődöntőbe.

Az örmény vagy a montenegrói bajnok ellen kezdi európai kupakalandját a Ferencváros

Az örmény Noah FC vagy a montenegrói Buducnost Podgorica ellen kezdi meg a szereplést a magyar bajnok Ferencváros a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában.

A házigazdától is kikapott a román ifjúsági válogatott

Három vereséggel, pont nélkül zárta a Szlovákiában zajló U21-es korosztályú Európa-bajnokságot Románia válogatottja.

Idén is összejött a magyar–román párharc az Európa Ligában

Kisorsolták a második számú nemzetközi kupasorozat, az Európa Liga első selejtezőkörének párosításait: csakúgy, mint tavaly, idén is összejött a magyar–román párharc, a Paksi FC és a Kolozsvári CFR találkoznak.

Kiegyenlítettek a románok, a spanyolok rátettek még egy lapáttal

Korán hátrányba került a házigazda a labdarúgó U19-es Európa-bajnokság csoportkörének második játéknapján. A pihenő után kiegyenlítettek, csakhogy a spanyolok érvényesítették a papírformát.

Kiakasztotta a spanyolokat Kovács István bíráskodása a klubvébén

A BL-döntő után egyből rangadót vezetett Kovács István az Egyesült Államokban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokságon. A PSG kiütéssel nyert az Atlético Madrid ellen, a párharc után a vesztes csapat és a nemzetközi sajtó is kritizálta a nagykárolyi bírót.

Közel volt a meglepetéshez, majd totálisan összeomlott a román válogatott

Bő nyolcvan percig vezetett Románia az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság második fordulójában, ám egy felesleges kiállítás összeomláshoz vezetett szombaton este Spanyolországgal szemben.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!