Hirdetés

Egykapuzott Breazán a Székelyudvarhelyi FC

Nem tudták megállítani az udvarhelyieket. Korábbi felvétel
Fotó: László Ildikó

Újabb magabiztos győzelmet aratott a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Ligában, a 6-os csoport 17. fordulójában, szombaton a Tricolorul Breaza vendégeként lőtt hármat és tartja második helyét a szériában. A Gyergyói VSK alulmaradt az éllovassal szemben.

Az alapszakasz utolsó előtti fordulóját rendezték a 6-os csoportban. Az SZFC-re nehéz meccs várt Breazán, a házigazda mindössze egy meccset veszített el idén hazai pályán, a többit egy kivételével mind megnyerte.

Rossz minőségű pálya is nehezítette a csapatok dolgát, egyik fele nagyon kemény volt, míg az árnyékosabb rész túl lágy.

Hirdetés

A vendégeknek kellett egy negyedóra, míg alkalmazkodni tudtak a felülethez, innen viszont senki sem tudta megállítani őket.

A 17. percben Györgyi végzett el kiválóan egy szabadrúgást, a lövést a hálóőr a kapufára tolta. Egymás után érkeztek a hazai tizenhatosba a beadások, a 24. percben Bálint találta meg Baloghot, aki kiválóan fordult rá a lepattanó labdára, gyönyörű gólt szerzett – ez volt a téli szünetben érkezett játékos második találata az SZFC színeiben.

A folytatásban is az udvarhelyiek akarata szerint zajlott a játék, Balogh közel volt a duplához, ám a szünetig nem esett újabb gól.

Térfélcserét követően viszont hamar dűlőre vitte a dolgokat Demény Norbert legénysége.

A 47. percben Gavîrliță köszönt be, majd az 53. minutumban Simó szögletét követően Györgyi lőtt hatalmas gólt. Itt gyakorlatilag lejárt a meccs, az udvarhelyiek nem erőltették a támadásokat, ám így is többször közel voltak előnyük növeléséhez, a hazaiak egész meccsen pár kósza lövésen kívül nem tudták veszélyeztetni Deáky kapuját.

Az SZFC 3–0-ra nyert és tartja második helyét a táblázaton. Jövő szombaton hazai pályán zárja az alapszakaszaszt, a CSO Plopeni látogat Székelyudvarhelyre.

Nyert az éllovas Băicoi Gyergyószentmiklóson

A Gyergyószentmiklósi VSK ugyancsak szombaton délután a listavezető CSO Băicoi együttesét fogadta. Kevés gólhelyzetet láthattak a nézők, ebből egyet használtak ki a vendégek és elvitték a pontokat.

Bár az időjárás ideális volt a játékra, gyönyörű napsütés fogadta a csapatokat és mintegy 200 nézőt. A pályának azonban még kellett volna pár nap száradás. A lágy talajon egyik félnek sem volt könnyű focizni.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, de ezt követően a gyergyóiak fokozatosan átvették az irányítást. Az első félidőben több ígéretes helyzetet is kidolgoztak, de a lövések nem voltak az igaziak.

Egy gól okozta a gyergyóiak vesztét •  Fotó: Portik Csaba/Gyergyói VSK Galéria

Egy gól okozta a gyergyóiak vesztét
Fotó: Portik Csaba/Gyergyói VSK

A második játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott, mindkét csapat nagy figyelmet fordított a védekezésre. Az első nagyobb lehetőség a vendégek előtt adódott, de ekkor még elmaradt a gól.

A 70. percben viszont Lazăr kihasználta a gyergyói védelem pillanatnyi megingását, és megszerezte a vezetést Băicoi számára.

A hátralevő időben a hazai csapat próbálkozott ugyan, de igazán komoly egyenlítési lehetőséget nem tudtak kidolgozni. így a listavezető elvitte a három pontot, és tovább erősítette vezető pozícióját a bajnokságban.

A gyergyói csapat a következő fordulóban idegenben, a Brassói Kids Tâmpa ellen zárja az alapszakaszt.

Labdarúgó 3. Liga, 6-os csoport, 17. forduló

Tricolorul Breaza–Székelyudvarhelyi FC 0–3 (0–1)
Gólszerzők: Balogh (24.), Gavîrliță (47.), Györgyi (53.)
SZFC: Deáky – Colceriu, Gergely, Berkeczi, Ronai (Kovács, 65.), Bálint (Tordai, 87.), Bara, Balogh, Simó (Marosi, 87.), Györgyi (Lázár, 77.), Gavîrliță (Sebestyén, 77.). Vezetőedző: Demény Norbert.

VSK Gyergyó–CSO Băicoi 0–1 (0–0)
Gólszerző: Lazăr Beniamin (70.)
VSK: Szántó – Bărăbaș, Circa, Țepeș, Csiszer, Csala T., Csala R., Fazakas, Péter, Ilie, Nagy. Csereként pályára lépett: Kovács, Czimbalmos, László, Zöld.

Labdarúgó 3. Liga, 6-os csoport, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 17. forduló

3. Liga, 6-os csoport, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eddig húzta, az utolsó veretlen csapatot is legyőzték az Udvarhely körzetiben

Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.

Harmadszorra játszik Erste Liga-döntőt a Gyergyói Hoki Klub

Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.

Székelyhon

Megtalálták a két eltűnt kislányt

Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.

`
Krónika

Bárányból készült húsvéti fogások Erdélyben – Jánossy Alíz gasztronómiai szakíró tanácsaival és receptjeivel

A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.

Krónika

Megdöbbenést keltett Romániában, hogy a magyar aranytartalék megelőzte a románt

Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti

Sorsdöntő hetek előtt a székely csapatok a harmadosztály rájátszásában

Elérkeztünk a rájátszásig a labdarúgó 3. Ligában. 32 csapat a felsőházban, 61 pedig az alsóházban folytatja a pontvadászatot. A Kézdivásárhelyi SE és a Sepsi OSK II. a play-offban, míg a Székelyudvarhelyi FC és a Gyergyói VSK a play-outban érdekelt.

Meg sem erőltette magát, mégis simán nyert a Kézdivásárhelyi SE

Magabiztos győzelemmel zárta az alapszakaszt a 2-es csoport második helyét már korábban bebiztosító Kézdivásárhelyi SE, amely a kedvezőtlen időjárás dacára két góllal kerekedett ellenfele fölé a labdarúgó 3. Liga 22. fordulójában.

Belejött a Gyergyói VSK, idegenből szállította a pontokat

Egymás után a harmadik mérkőzését nyerte meg a Gyergyói VSK a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjában, az alapszakasz utolsó fordulójában mindhárom pontot elhozta a CSM Adjud otthonából.

Magabiztos győzelemmel zárta az alapszakaszt az SZFC

Már az első félidőben megalapozta sikerét a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának zárófordulójában, szombaton délután kiváló játékkal nyert Jászvásáron az USV ellen.

Tétovább kezdés után erős befejezés: féltucatnyi góllal biztosította be harmadik helyét a Sepsi OSK II.

Látványos második félidei játékával magabiztos győzelmet aratott a Sepsi OSK másodcsapata a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának zárómérkőzésén, Nagy Sándor legénysége 6–0-ra győzött és ezzel megerősítette harmadik helyét a tabellán.

Néggyel válaszolt a vendég találatra a Gyergyói VSK

Egymás után a második győzelmét szerezte meg a labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjában a Gyergyói VSK, miután hátrányból fordítva 4–1-re múlta felül a Bákói Aerostart.

Akkor lőtt gólt, amikor akart a VSK Székelyudvarhely

Nagyon elverte a sereghajtót a VSK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. Már a pihenőkor két számjegyű volt a különbség.

A KSE mellett a Sepsi OSK II. is ott lesz a play-offban

Négy pontot szereztek a háromszéki együttesek a labdarúgó 3. Liga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában: a KSE remek támadójátékkal győzedelmeskedett az Oțelul II. ellen, míg a Sepsi OSK farmcsapata kiélezett csatában játszott döntetlent Blejoi-ban.

Az utolsó pillanatban úszott el a felsőház reménye az SZFC-nek

A labdarúgó 3. Liga alapszakaszának utolsó hazai meccsén lépett pályára a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a felsőházi rájátszásért folytatott harcban rivális Bucovina Rădăuți volt az ellenfél a városi stadionban.

Gyorsítják a játékot a Sepsi OSK meccsein is, kiterjesztik a Multiball rendszert

A Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága döntött a Multiball rendszer kiterjesztéséről. Az új szabályt a 2. és a 3. Liga felsőházi rájátszásában, valamint a női élvonal play-offjában is bevezetik.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!