Egyetlen magyarral állt fel a DVTK, legyőzte őket az FK Csíkszereda

Dobos László 2024. július 11., 20:42 utolsó módosítás: 2024. július 11., 20:46

Lejátszotta első ausztriai felkészülési mérkőzését az FK Csíkszereda. A román labdarúgó 2. Liga augusztus eleji rajtjára készülő székelyföldi együttes csütörtök este egygólos győzelmet aratott a magyar élvonalban szereplő Diósgyőri VTK ellen.

Szoros meccset játszott a DVTK és az FK

Tíznapos ausztriai edzőtáborba utazott az FK Csíkszereda, Ilyés Róbert legénysége Alsó-Ausztria Neunkircheni járásában található Mönichkirchenben rendezkedett be, és csütörtök este lejátszotta első ausztriai felkészülési mérkőzését. A találkozót Mauer bei Amstettenben rendezték, és a csíkiak egygólos sikerével zárult. A találkozó érdekessége, hogy a miskolci klub honlapjának beszámolója szerint az anyaországi együttes kezdőcsapatában csak egyetlen magyar játékos volt, a többi mind idegenlégiós, a székelyföldieknél pedig a keret 90 százaléka magyar anyanyelvű.

Csíki góllal kezdődött a mérkőzés, az első percben egy szép indítás után középen Jozef Dolný érkezett, majd 5 méterről a hálóba lőtte a labdát (1–0).

A folytatásban, labdabirtoklásban, a helyzetek számában és szögletekben is jobb volt DVTK, de a 42. percben Babati növelhette volna az FK előnyét, egy kapura tekert szögletnél Sentić kapus nagyot védett.

{P2}

A DVTK nem változtatott a szünetben, a csíkiaknál azonban teljes sorcsere volt. A második félidőben kiegyenlített játék zajlott, az 55. percben egy erdélyi kontra csattanós kapufával ért véget, de a labda a mezőnybe pattant ki, nem sokkal később pedig egy újabb FK ellentámadás végén Makrai 10 méterről kevéssel mellé lőtte a labdát. A hajrában kiegyenlíthetett volna a miskolci gárda, Franchu kétszer is gólhelyzetbe került, de Albert Hunor, a csíki kapus bravúrral hárított.

Eredmény, felkészülési mérkőzés:
FK Csíkszereda–Diósgyőri VTK 1–0 (1–0).
Gólszerző: Jozef Dolný (1.),

Játékvezetők: Maximilian Weiss, Lukas Steingruber, Paul Bölling.

Diósgyőri VTK: Karlo Sentić – Ferencsik Bálint, Uroš Drezgić, Bozhidar Chorbadzhiyski, Siniša Saničanin, Vladislav Klimovich, Alexander Vallejo, Francisco Feuillassier, Argyris Kampetsis, Bright Edomwonyi, Rudi Požeg Vancaš. Cserejátékosok: Branislav Danilović, Derényi Nándor, Artem Odyntsov, Gera Dániel, Szatmári Csaba, Marco Lund, Bárdos Bence, Holdampf Gergő, Komlósi Bence, Mohammed Rharsalla, Bényei Ágoston, Marko Rakonjac, Huszár Marcell. Vezetőedző: Vladimir Radenković.

FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Hegedűs János, Kelemen Dávid, Raul Palmeș, Bloj Erwin Szilárd, Bakos Ervin, Pintér Bence, Kárándi Botond, Babati Benjámin, Alexander Torvund, Jozef Dolný, Cserejátékosok: Albert Hunor (kapus), Kovács Márk, Csürös Attila, Vita Dániel, Nagy János, Andrej Gheralia, Szilágyi Szabolcs, Gál-Andrezly Péter, Balogh Szilárd, Rónai Róbert, Makrai Gábor. Stáb: Ilyés Róbert (vezetőedző), Bajkó Barna (másodedző), Albu László (másodedző), Nagy Barna (kapusedző), Vellai Áron (erőnléti edző), Keszler Áron (videóelemző).

{P3}

Ez volt az FK Csíkszereda harmadik felkészülési mérkőzése idén nyáron. Az edzőtáborban való elutazás előtt a Hargita megyei gárda Brassóban a másodosztály újoncával, az FC Câmpulung Muscel csapatával meccselt, a találkozó gól nélküli döntetlennel zárult, majd útban Ausztria felé, Szerbiában, a szerb élvonalban szereplő FK Železničar Pančevo otthonában 1–0-s vereséget szenvedett.

A csíki csapattól idén nyáron távozott Gyenge Szilárd kapus, illetve Apró Claudiu, Nistor Ákos, Dezamits Dominik és Jelena Richárd mezőnyjátékos. Gyenge és Nistor a Sepsi OSK-nál folytatja, Apró az Újszenteshez igazolt, Dezamits visszatért a Pakshoz, Jelena pedig a Tatabányához igazolt. Többen próbajátékon vannak az FK-nál, a klub eddig csupán a 19 éves Kovács Márk visszatérését jelentette be hivatalosan.

A magyar élvonalbeli bajnokság, az OTP Bank Liga 2024–2025–ös szezonja július utolsó hétvégéjén rajtol, a Diósgyőri VTK a nyitófordulóban a Paksi FC együttesét fogadja.