Az 1920-ban alapított Farul nagy hagyománnyal rendelkezik a romániai labdarúgás szintjén, habár bajnokságot még sosem nyert. A klub 2016-ban csődbe ment, majd szurkolói kezdeményezésre alapították újra, a korábbi román válogatott játékos, Ciprian Marica 2018-ban vásárolta meg az együttest, amely mostanig a másodosztályban játszott.
A román labdarúgás legendájának tartott Gheorghe Hagi 2009-ben alapította meg a Viitorult, azóta irányításával a klub 2017-ben bajnokságot, 2019-ben kupát és szuperkupát is nyert. Az előző szezonban azonban gyengén szerepelt az élvonalban, a rájátszásba sem jutott be, és végül a 10. helyen végzett.
Az összeolvadás nyomán az új csapat a Farul nevet viseli, a Viitorul által működtetett Gheorghe Hagi Akadémia pedig elsősorban a Farul számára fogja kinevelni a futballistákat.
A Farul elnökének Gheorghe Popescut nevezték ki, aki mostanig a Viitorul elnöke volt, Ciprian Marica pedig Hagival és Jaskó Zoltánnal a klub részvényesei lesznek. Az egyesített konstancai klub élvezi a helyi önkormányzat támogatását, és a tervek szerint a közeljövőben egy 18 ezer férőhelyes új stadiont építenek a Farulnak.
A Farul másodosztályú helye üresen maradt, és amennyiben a klub nem tart rá igényt, valamint hivatalosan is visszalép, akkor a szabály szerint az előző bajnokság első kiesője, a Lénárdfalvi SK vehetne részt a 2. Liga 2021–2022-es idényében. Ez a klub ugyancsak átalakulóban van, és egyes információk szerint a 3. ligás Nagybányai Minaurral egyesülve Máramarosi SK néven indulna a másodosztályban.

Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
Egy 46 éves nő holttestére bukkantak péntek este a csíkszeredai Tudor Vladimirescu lakónegyedben található lakásán.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Báró Kemény János író, színházalapító, mecénás és közösségépítő köztéri mellszobrának felavatásával, kiállításmegnyitókkal, könyvbemutatókkal ünnepelték szombaton Marosvécsen az Erdélyi Helikon megalakulásának centenáriumát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!