A Székelyföld Labdarúgó Akadémia közleménye szerint tudomást vettek a szülők egy részének aggodalmairól a koronavírus-járvány miatt, így a tavaszi szezon hátralévő részére azt a döntést hozták, hogy az FK Csíkszereda március 15-től hazaengedi a bentlakó utánpótláskorú futballistákat.
A labdarúgók egyéni edzésprogramot kapnak, mivel a felkészülés számukra nagyon fontos. Ezúton is kérik ezen edzésprogramok szigorú betartását. Az FK Csíkszereda edzői a beérkező információk alapján minden péntek este értesítést küldenek a következő hét alakulásáról.
Szondi Zoltán, a Futball Klub Csíkszereda elnöke a közleményben összegezte, hogy „a csíkszeredai egészségügyi helyzet, munkatársaink felkészültsége, létesítményünk felszereltsége alapján vállaltuk az FK Csíkszereda, a Székelyföld Labdarúgó Akadémia kollégiumának további működtetését.
Reméljük, a járvány véget ér, a zavaros, ellentmondó információkkal, rémhírekkel teli helyzet minél hamarabb feloldódik, és növendékeink visszatérnek a pályára, az iskolába. Addig is mindenkinek jó egészséget kívánunk!”
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Botrányos körülmények között zajlott le a labdarúgó V. Liga Kolozs megyei kupadöntője, amelyen a házigazda mócsi Speranța Rromi 2016 játékosai és szurkolói rátámadtak az ellenfél, a kolozsvári Juniorul csapatának tagjaira és azok drukkereire.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!