Egyéni hibák okozták a Sepsi OSK vesztét Kolozsváron (videóval)

Horváth Bálint Ottó 2023. április 15., 21:19 utolsó módosítás: 2023. április 15., 21:31

A vezetést megszerezte, ezután viszont sokat hibázott a címvédő otthonában a Sepsi OSK, így a pontszerzést is elmulasztotta. A Kolozsvári CFR fordított, megnyerte az első mérkőzését a rájátszásban, és tovább folytatja a küzdelmet a bajnoki címért.

Niczuly amit tudott kivédett, nem rajta múlt a pontszerzés. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Erdélyi rangadót rendeztek szombaton este a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában, a mérkőzés előtt a playoffban még nyeretlen CFR győzelmi kényszerben volt, míg a hatodik helyen álló Sepsi OSK önbizalommal várta a találkozót, miután az előző játéknapon legyőzte a Rapidot.

Több veszélyes támadást is vezetett az elején a kolozsvári együttes, Niczuly nagy hibája után Deachoz került a labda, de a kapu fölé lőtt. Kevéssel ezután újra Deac került helyzetbe, a Sepsi kapusa ezúttal nagyot mentett. Ezután is egyértelműen a CFR irányította a játékot, és folyamatos nyomás alatt tartotta a vendégkaput, a 20. percben újra Niczuly kellett védjen Braun lövésénél.

A jéték képével ellentétben váratlanul a Sepsi OSK szerzett vezetést,

az első félidő közepén túl egy bal oldali támadásnál Dumitrescu húzódott befelé, nagyszerűen ugratta ki Mateit, akitől visszakapta a labdát és fejjel talált be, megszerezve szezonbeli első gólját. Hamar érkezhetett volna a válasz, Bîrligea fejesénél Niczuly és a felső léc mentette meg a sepsiszentgyörgyieket.

Dumitrescu góljával a vezetést még megszerezte a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

A szünetig tovább próbálkozott az egyenlítéssel a CFR, és kevéssel a szünet előtt sikerrel is járt,

Krasniqi pontos beadásánál rosszul helyezkedtek a vendégek védői, Bîrligea pedig a hálóba fejelt. Ráadául, a hazaiak támadója meg is fordíthatta volna az eredményt, a Sepsi kapusa újra nagyot védett.

Videó: Orange Sport

Térfélcserét követően pontrúgásokkal veszélyeztetett a házigazda, majd

hamarosan be is talált, miután nagyot hibáztak védelemben a háromszékiek,

Rodriguez passzolt rossz helyre, Burcă szerezte meg a labdát, Jangahoz passzolt, aki előkészítette Deacnak, ő pedig nem hibázta el a befejezést.

Néhány perccel később még nehezebb helyzetbe hozta magát a Sepsi OSK, Ninaj megkapta a második sárga lapját, így az utolsó félórát emberhátrányban töltötték.

Ninaj kiállítása végleg megpecsételte a sorsukat Fotó: Pinti Attila

A folytatásban töredezetté vált a játék, sok volt a megszakítás a szabálytalanságok miatt, a kolozsváriaktól pedig komolynak tűnő vállsérülés miatt Deacot le kellett cserélni.

A CFR magabiztosan őrizte az előnyét, nagy lehetősége már csak a végén volt, amikor Janga lövését Niczuly hárította. A Sepsi OSK játékosai teljesen veszélytelenek voltak a kapura, a csapaton az utolsó negyedórában még a kettős csatárcsere sem segített.

A címvédő három döntetlen után megszerezte az első győzelmét a rájátszásban és egy pontra felzárkózott az éllovas Farul mögé, amely hétfőn az FCSB otthonában játszik, míg a sepsiszentgyörgyi együttes nem tudta folytatni a jó eredmények sorát, a harmadik meccsét veszítette el a playoffban.