Egyéni hiba döntött, pont nélkül maradt Aradon a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2022. február 05., 15:40 utolsó módosítás: 2022. február 05., 17:27

Második idei idegenbeli mérkőzését is elveszítette a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délután 1–0-ra kikapott az Aradi UTA otthonában a labdarúgó 1. Liga 24. fordulójában.

Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A házigazdák edzőcsere után készültek az összecsapásra, miután a hét elején Bálint László helyét Ionuț Badea vette át, míg a sepsiszentgyörgyiek önbizalommal várták a kiszállást, az előző fordulóban meggyőző játékkal nyertek az Universitatea Craiova ellen.

Az aradi együttes többször is megszerezhette volna a vezetést a találkozó elején,

a litván Laukzemis kétszer is helyzetbe került, de Niczuly védett, majd Ninaj hibája után Dangubic befejezése gyenge volt. A Sepsi OSK az első félidő közepén túl veszélyeztetett először, Askovszki estében nem találta el a labdát, majd Aganovic távolról fölé lőtt. A szünet előtt ismét az UTA volt közelebb a gólhoz, Ubbink lövése elakadt Ninaj lábában.

Az első negyvenöt perc legnagyobb helyzetét azonban a hosszabbításban Luckassen hagyta ki, Ștefănescu labdaszerzése után néhány méterre a kaputól rosszul találta el a labdát.

Videó: Telekom Sport

A folytatásban a hazaiak újra komoly nyomás alá helyezték a vendégkaput, de helyzeteket ezúttal már nem tudtak kidolgozni, a vendégek védelme rendre felszabadított.

Aztán a 77. percben a kevéssel korábban beállt Fofana labdát veszített a középpályán, Roger a tizenhatosról eleresztett lövése a felső lécről kipattant David Miculescu elé, aki fejjel talált be a hálóba.

Roger hamarosan megduplázhatta volna az UTA előnyét, Niczuly azonban nagyot mentett. A végéig a Sepsi OSK nem jelentett különösebb veszélyt a hazai kapura, egyetlen egyenlítési lehetősége sem volt.

Cristiano Bergodi csapata a botoșani-i vereség után a második idei idegenbeli mérkőzését is elveszítette, ezzel végleg búcsút inthet a felsőházi rájátszásnak, míg a nyolcadik helyre előrelépett aradiak sikerükkel még reménykedhetnek az első hat közé jutásban.