Egyéni hiba döntött, győzelemmel vonul a téli szünetre a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2021. december 19., 18:02 utolsó módosítás: 2021. december 19., 20:03

Nehezen szerezte meg az újabb győzelmet a labdarúgó 1. Ligában az éllovas Kolozsvári CFR, a 21. forduló vasárnap délutáni mérkőzésén egyéni hiba döntött a javára az FC Argeș Pitești ellen.

Debeljuhnak több helyzete is volt, az egyiket kihasználta Fotó: cfr1907.ro

Hazai pályán zárta az évet a címvédő, amelynek lehetősége volt még jobban elhúzni a rivális FCSB-től, amely pár órával később a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK otthonában lép pályára.

A CFR játékosai fokozatosan erőltették rá akaratukat az ellenfélre, és az első félidő folyamán helyzeteik voltak ugyan, eredménytelenek maradtak. Az első lehetőségük szöglet után adódott, Boateng erős lövését kiütötte a vendégek kapusa, Păun pedig remek szögből fölé durrantott.

Mindeközben az FC Argeș is veszélyeztetett, Șerban lövése kisodródott helyzetben nem okozott gondot Hindrich Ottónak, nem úgy Viana szabadrúgása, amelynél a kolozsváriak kapusa nagyot nyújtózott, hogy elérje az alsó sarokba tartó labdát.

A második játékrész elején is nyomás alá helyezte a pitești-i kaput a CFR, és újra megvolt az esélye a vezetés megszerzésére, de Costache és Debeljuh próbálkozása is célt tévesztett.

A másik oldalon közel volt a gólhoz az ellenfél is, Meza Coli kapáslövése centiméterekkel kerülte el a kaput.

Kevéssel ezután Debeljuh újabb nagy lehetőséget hagyott ki, Greab mentette meg csapatát.

A horvát támadó a 72. percben már nem hibázott, amikor Omrani beadásánál Joao Miguel luftot rúgott, és nagy hibáját kihasználva a hálóba lőtt, ezzel pedig el is döntötte a három pont sorsát.

A CFR folytatta elképesztő sikerszériáját, sorozatban a kilencedik – kapott gól nélküli – mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, ennek köszönhetően magabiztos előnnyel vonul a téli szünetre.

A vasárnapi játéknap első találkozóján a sereghajtó Academica Clinceni és a régóta nyeretlen Chindia Târgoviște mérkőztek meg. A sokáig gól nélküli döntetlenre állt meccs a hajrában dőlt el, amikor a vendég Chindia talált be, és győzelmével két helyet is előrelépett a tabellán.