Több mint fél évszázados, pontosabbam hatvankilenc éves hagyomány, hogy minden húsvét első napján megrendezik a Rózsa és Iskola utcaiak (Vasas), illetve a Szent János és a Szentimre utcaiak (Kerekerdő) mérkőzését.
A koronavírus-járvány miatt két évig nem tudták megszervezni a találkozót, 2022-ben gyűltek össze ismét, akkor a Vasas 3–0-ra nyert, tavaly pedig 2–0-ra, zsinórban négy győzelmet értek el. A rekordot viszont a Kerekerdő tartja, kilenc egymás utáni sikerrel.
Idén a Rózsa utca csapata lesz a házigazda, László Zsolt, a Szent János és a Szentimre utcaiak képviselője elmondta, hogy a pálya vonalazása és egyengetése szombaton történik meg.
A szervezők mindenkit szeretettel várnak a vasárnap 11 órakor kezdődő mérkőzésre.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!