Mindkét kezdőcsapatban olyan labdarúgók kaptak helyet, akik a korábban lejátszott bajnokikon kevesebb szerephez jutottak úgy az 1., mint a 2. Ligában. A csíkiakat a közel nyolcszáz néző mellett a Lokálpatrióták szurkolói csoportosulás is a lelátóról biztatta.
A hideg, szeles időben rendezett első játékrészben többet birtokolta a labdát az Emil Săndoi által irányított Chindia, viszont ezt nem tudta helyzetté alakítani. A fiatal játékosokkal felálló csíkiak pedig főleg a jobb oldalon vezették támadásaikat, a 24. percben Schieb beadása kanyarodott a kapura, Moldovan szögletre mentett.
A târgoviștei együttes főleg rögzített helyzetekből, szögletből, távoli szabadrúgásból próbált veszélyeztetni, ennek ellenére akcióból szerezte meg a vezetést, épp a szünet előtt:
a 45. percben a bal oldalról érkezett Corbu beadása, a labda több csíki védő mellett is elment, ez pedig tökéletes volt Chercheznek, aki öt méterről, senki által sem zavartatva továbbította a kapuba (0–1).
Az első félidőt követően amúgy nem látszott a pályán, hogy a Chindia egy osztállyal magasabb szinten játszik.
Térfélcsere után sem állt mindig a helyzet magaslatán a csíkiak védelme, de ezt nem tudta kihasználni a nagyobb tapasztalattal bíró Chindia.
Az utolsó félórára érkezett Jelena és Jebari is, de ők sem tudták felpörgetni a hazai támadásokat,
a spanyol–marokkói középpályásnak volt egy próbálkozása a 75. percben, de 16 méterről leadott lövése nem okozott gondot a vendégek hálóőrének.
A Chindiánál a csereként beállt Popa a hosszabbítás előtt eldönthette volna a párharcot, ám hiába vezethette egyedül Gyengére a labdát, nem tudta legyőzni az FK fiatal kapusát. A négy perc hosszabbításban kitámadott az FK, gólhoz viszont a Chindia járt közel, ziccerben Neguț sem tudta legyőzni Gyengét.
Târgoviște 1–0-ra nyert, és továbbjutott a legjobb tizenhat csapat közé. Véget ért az FK Csíkszereda szereplése a Román Kupában, a másodosztályban viszont folytatódnak a küzdelmek, a nyolcadik fordulóban, szombaton ismét hazai pályán játszik, 11 órakor a táblázaton hatodik helyezett FC Buzăut fogadja.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Átláthatóbb és kiszámíthatóbb támogatási rendszert ígér a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Heidl György a Krónikának adott interjújában.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!