Pénteken este mérte össze erejét a két fél, a találkozó során a németek szünetben már 2–0-ra vezettek, a második játékrészben további két találatot szereztek.
A végén 4–0-s végeredmény született, ez pedig azt jelenti, hogy Magyarország nemzeti csapata egészen biztosan a negyedik helyen végez az Európa-bajnoki selejtező B csoportjában, annak ellenére, hogy még egy fordulót le kell játszaniuk.
Pályán volt a román U21-es labdarúgó-válogatott is, idegenben játszottak barátságos mérkőzést Georgia ellen, ahol szünetben még gól nélküli döntetlenre álltak, végül azonban 2–0-s vereséget szenvedtek.
A román csapatból a Sepsi OSK játékosa, Andres Dumitrescu végig játszotta a meccset, míg az FK Csíkszereda kapusa, Gyenge Szilárd és a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál nevelkedett Marius Corbu, aki jelenleg a Puskás Akadémia labdarúgója, nem kaptak lehetőséget.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!