Talpra állt Chameria és kijutott a CONIFA-vébére

Zátyi Tibor 2023. július 01., 21:57 utolsó módosítás: 2023. július 02., 22:10

Kiheverte Székelyföld labdarúgó-válogatottjától elszenvedett vereséget Chameria, szombaton este a csíkszeredai vébéselejtezőn gólerős játékának köszönhetően 3–1-re legyőzte a Két Szicília Királyságát, így kijutott a kurdisztáni tornára.

A pénteki vereséget követően győzött Chameria, és megváltotta a jegyeket a vébére Fotó: Pinti Attila

Habár frissebb volt a Két Szicília Királysága csapata, az olaszok csak tartani tudták az egy meccset már lejátszott Chameria ritmusát. A görögországi albán kisebbség együttese veszélyesebben játszott, a szünetben egy góllal vezetett, majd a második félidőben további kettőt lőtt ellenfelének. Az olaszok a hajrá kezdetén büntetőből szépítettek, majd kihagytak két ígéretes ziccert, de Chameria is elpuskázta lehetőségeit, így maradt a 3–1.

Ez a győzelem egyben azt is jelenti, hogy Chameria a torna utolsó meccsének eredményétől függetlenül kijutott a 2024-es kurdisztáni CONIFA-világbajnokságra.

Chameria válogatottja Fotó: Pinti Attila

A csíki selejtező harmadik találkozóján, vasárnap 19.30-tól a székely válogatottnak belefér a minimális, egygólos vereség is az olaszoktól a vébé-kvalifikációhoz.

Labdarúgó CONIFA világbajnokság, selejtező, második mérkőzés:
Chameria–Két Szicília Királysága 3–1 (1–0),
gólszerzők Gjoka 2, Sejdini, illetve Mendil.

Az első mérkőzésen: Székelyföld–Chameria 3–2 (0–1), gólszerzők Magyari (58.), Veres (89.), Kovács (90.), illetve Sejdini (37., büntetőből, 90+6.).