Román Kupa: tizenegyesek okozták az FK Csíkszereda vesztét

Dobos László 2020. november 30., 15:52

Az élvonalban játszó UTA tizenegyesekből szerzett gólokkal verte hétfőn délután a második ligás FK Csíkszeredát a labdarúgó Román Kupa ötödik fordulójában, és bejutott a legjobb tizenhat közé.

Fotó: Veres Nándor

Borús időben kezdődött el a hétfő délutáni csíkszeredai kupamérkőzés, amelyen a szervezők a ködtől tartottak, azonban végül havazás jött el, a második félidő második felében mesékbe illő havazásban zajlott a találkozó.

Nézők továbbra sem lehetnek a romániai mérkőzéseken, azonban a csíkszeredai stadion észak-nyugati kerítése mellett legalább 200 szurkoló tekintette meg a meccset, köztük voltak a Lokálpatrióták szurkolói csoport tagjai, akik végig buzdították a székelyföldi csapatot.

A játék képe alapján az FK Csíkszereda nem játszott alárendelt szerepet, többet kezdeményezett, többet birtokolta a labdát, a szögletarány 7:2 volt a csíkiak javára, azonban az UTA 2–0-ra nyerte a mérkőzést, és ez marad a statisztikákban.

A mérkőzés első helyzete az aradiak előtt adódott a 10. percben, amikor Hora fejesét szögletre mentette Ribánszky, a csíkiak kapusa. A szöglet utáni kombinációnál a beívelt labdára rosszul jött ki a csíki kapus, ráesett Ericóra, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt, amelyet Vlăduț Morar értékesített (0–1).

A folytatásban az FK támadott, birtokolta a labdát, de tiszta gólhelyzetet nem tudott kialakítani. A 44. percben ellentámadásba lendültek az UTA játékosai, Ioan Hora tört be bal oldalon a tizenhatos területére, ahol elesett, a váll–váll elleni harcot pedig Andrei Chivulete játékvezető szabálytalannak ítélte, és újabb büntetőt ítélt az aradiak javára, ezt Hora értékesítette (0–2).

A második félidőben is többet kezdeményezett az FK Csíkszereda, azonban egyszer sem sikerült a labdát bejuttatnia az aradiak kapujába. Az UTA egyetlen nagy helyzetét a 67. percben jegyeztük, amikor Bustea távoli bombája a csíki kapufát találta el. Az utolsó percekben lesérült Ribánszki, a csíkiak kapusa, helyét Gyenge Szilárd vette át.