Őrzik csoportelsőségüket az FK ificsapatai

Dobos László 2021. április 10., 16:02 utolsó módosítás: 2021. április 10., 17:03

Mindkét csíkszeredai ificsapat győzni tudott szombaton délben hazai pályán a labdarúgó Elit Ligában. A székelyföldi akadémisták a temesvári ellenfelüket győztek le 10–1-re, illetve 3–2-re.

Az U19-esek magabiztos győzelmet arattak Fotó: Pinti Attila

Az FK Csíkszereda ificsapati a Temesvári LPS Banatul ellen aratott győzelmeikkel őrzik első helyeiket a nyugat csoportban. Az U19-esek számára nem volt kérdés a sereghajtó elleni mérkőzésen, már a szünetben hat góllal vezettek, végül kiütéses sikert arattak.

Az U17-esek a szünetben két gólos előnyben voltak, ám a vendégek játéka a második félidőben feljavult, a győzelmet bebiztosító harmadik találatot a hajrában lőtte az FK.

Az U17-eseknek viszont meg kellett küzdeniük a három pontért Fotó: Pinti Attila

Eredmények, alapszakasz, 15. forduló, U19-es korosztály:
FK Csíkszereda–Temesvári LPS Banatul 10–1 (6–0).
Az FK gólszerzői: Barabás Máriusz (2., 20. és 46.perc), Lucian Leonte (11., öngól), Szakács Szilárd (16), Baga Szabolcs (24.), Szabó Andor (43.), Vereguț Dániel (62.), Rácz Barna (67.) és Albu Attila (79.).
U17-es korosztály: FK Csíkszereda–Temesvári LPS Banatul 3–2 (2–0).
Az FK gólszerzői: Andrei Percup (11. perc), Omar Elsawy (38.) és Sándor Raul (86.)

Az FK U19-es legénységét Demény Norbert és Zöld Péter edzők készítik fel, az U17-es csapat edzői pedig Bajkó Barna és Bokor Zoltán.

Hétközi forduló következik, szerdán (április 14.) az FK ificsapatai a másik Elit ligás temesvári csapat, a Ripensia otthonában vendégszerepelnek. Az alapszakaszt a tervek szerint rájátszás követi.