Az IFFHS honlapjának beszámolója szerint a Bayern München világbajnok német hálóőre 183 ponttal végzett az élen. A rangsor úgy alakult ki, hogy az elmúlt tíz évben elért helyezésekért lehetett pontot kapni 1 és 20 között. A 34 éves futballista magabiztosan nyert, köszönhetően annak, hogy 2013-ban, 2014-ben, 2015-ben, 2016-ban és 2020-ban is ő volt a legjobb.
A második helyen az ugyancsak világbajnok olasz Gianluigi Buffon végzett (148), míg a harmadik a belga Thibaut Courtois lett (130).
Az IFFHS összeállította a legjobb női játékvezetők rangsorát is, ahol a 36 éves Kulcsár Katalin 78 ponttal az előkelő ötödik helyen szerepel. A győzelmet 171 ponttal a német Bibiana Steinhaus szerezte meg, akit négyszer is az év legjobbjának választottak. Kulcsárt az IFFHS 2016-ban találta a legjobb női sípmesternek, abban az évben vezette a női Bajnokok Ligája döntőjét. A férfiak mezőnyében a már visszavonult Kassai Viktor kilencedik lett a 2011 és 2020 közötti időszakban.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!