Nem botlottak az FK ificsapatai, legyőzték a Ripensiát

Dobos László 2020. november 11., 18:48

Az 5. fordulóból elhalasztott mérkőzéseiket pótolták szerdán délután az FK Csíkszereda ificsapatai a labdarúgó Elit Ligában. Mindkét gárda hazai pályán győzte le a Temesvári Ripensiát.

Volt mit ünnepelni, magabiztos játékkal közvetlen riválist győztek le Fotó: Pinti Attila

Közvetlen riválisa felett aratott győzelmet az FK Csíkszereda U19-es korosztályú csapata, a mérkőzés előtt a csíkiak a második, a temesváriak pedig a harmadik helyen álltak a nyugati csoportban.

Demény Norbert és Zöld Péter edzők legénysége 3–0-s győzelmével utolérte pontszámban a csoportelső Kolozsvári U együttesét.

Elit Liga, U19-es korosztály:
FK Csíkszereda–Temesvári Ripensia 3–0 (2–0).
Gólszerzők: Bujdosó 2 és Barabás.
A nyugati csoport élmezőnyében: 1–2. Kolozsvári U és FK Csíkszereda 18–18 pont, 3. Temesvári Ripensia 14.

Szorosabb mérkőzésen szerezte meg a három pontot az FK U17-es csapata, a Bajkó Barna és Bokor Zoltán edzők által felkészített együttes nyolcgólos meccsen nyert a temesváriak ellen. Ebben a korosztályban az FK harmadik helyen áll csoportjában.

Elit Liga, U17-es korosztály:
FK Csíkszereda–Temesvári Ripensia 5–3 (3–2).
Az GK gólszerzői: Sándor 2, Dobrean, Biró és Omar.
A csoport élmezőnyében: 1. UTA 18 pont, 2. Craiovai U 16, 3–4. Temesvári ASU Poli és FK Csíkszereda 15–15.

A következő fordulóban, szombaton, november 14-én az FK Csíkszereda mindkét korosztályos együttese Nagyváradon, a LPS Bihorul otthonában vendégszerepel.