Kupatalálkozó Székelyudvarhelyen, egy meccsen dől el a továbbjutó

Székely Sport 2021. augusztus 24., 11:29 utolsó módosítás: 2021. augusztus 24., 12:00

A Székelyudvarhelyi FC a szintén harmadosztályos Nyárádtői Unireát látja vendégül. Nézők is lehetnek a párharcon.

Két, a 4. Ligában szereplő együttesen van túl az SZFC Fotó: Beliczay László

Ezen a héten játsszák le az összecsapások többségét a labdarúgó Román Kupa harmadik fordulójában. Két győzelmet követően még talpon maradt a 3. ligás Székelyudvarhelyi FC, mely hazai pályán játszik: kedden 17 óra 30 perctől a szintén harmadosztályú Nyárádtői Unirea együttesét fogadja a sétatéri stadionban. A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el, tehát amennyiben a rendes játékidőben döntetlenre állnak a felek, akkor hosszabbítás, majd ha szükséges büntetőrúgások következnek.

A SZFC tájékoztatása szerint a szurkolók belépése csak a sportszálló felőli bejáratnál lehetséges, a jegyek ára 14 éven aluli gyerekeknek és nyugdíjasoknak 10 lej, míg felnőtteknek 15 lej. A Székelyudvarhelyi FC korosztályos játékosaival érkező kísérő ingyen bemehet a stadionba.

Az érvényben lévő járványügyi szabályok szerint a belépéshez védettségi igazolvány kötelező: csak az mehet be, aki be van oltva, érvényes negatív tesztet tud felmutatni vagy 180 napnál nem régebbi koronavírusos betegséget igazoló orvosi igazolása van. Belépéskor egy járványügyi kérdőívet is kell kitölteni.