Kupaspecialista lett a Sepsi OSK: kiütötte a Kolozsvári CFR-t és idén is döntőt játszik (videóval)

Zátyi Tibor 2023. április 26., 21:03 utolsó módosítás: 2023. április 26., 21:18

Négy éven belül harmadik kupadöntőjére készül a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután a sorozat elődöntőjében szerdán este kiváló játékkal 3–0-ra verte a Kolozsvári CFR együttesét úgy, hogy két büntetőt is kihagyott a mérkőzésen.

Lefocizta a pályáról a Kolozsvári CFR-t a Sepsi OSK. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A labdarúgó Szuperliga felsőházában az Universitatea Craiova ellen hazai pályán elszenvedett vereséget követően öt helyen is változtatott a kezdő tizenegyen Cristiano Bergodi. A védelmet gyakorlatilag teljesen kicserélte az olasz szakvezető, a sérült Aganovic helyett Bălașa állt be, visszatért eltiltásából Ninaj, míg a jobb szélen Dumitrescu kapott helyet. A középpályára Santos helyett Rodriguez érkezett, a támadósorban pedig Rondont Safranko váltotta.

A CFR-nél – habár kisebb szerkezetbeli váltást eszközölt Dan Petrescu –, kevés változás történt a Farultól elszenvedett szombati vereséget követően a kezdőben. A védelemben Manea helyett visszatért sérüléséből Camora, a középpályán a Muhar–Boateng–Cvek trió kapott ismét bizalmat, míg a támadósorban Janga mellett ezúttal is Petrila kezdett, míg a másik oldalon Krasniqi helyett Yeboah.

Jobban rajtolt a lelkes szurkolótábora által megtámogatott Sepsi, a 10. percben meg is szerezte a vezetést:

Ștefănescu jobb oldalról elvégzett szögletét követően Ciobotariu csúsztatott a hosszú sarok felé, ahol a jól helyezkedő Păun a hálóba bólintott (1–0).

Ezután korán szerzett előnyének megtartására rendezkedett be a Sepsi, átadta a kezdeményezést a CFR-nek, amely csak távoli, nem túl erős lövésekkel próbálkozott. A 21. percben kényszerű cserét kellett végrehajtson a házigazda, a sérült Matei helyett Rondon lépett pályára.

Fél óra játékot követően pedig ritkán látható szép góllal növelte előnyét az OSK:

labdaszerzést követően Safranko kényszerítőzött a félpályán Matei-jel, aki elrobogott a jobb szélen, beadását Dumitrescu visszafejelte középre, Ștefănescu meg nyolc méterről a kapuba vágta a labdát (2–0). Tanítanivaló ellentámadás volt.

A CFR-re viszont nem lehetett ráismerni, ötlettelenül focizott, és nem a vendégeken múlt, hogy a 38. percben szinte három lett közte, Ninaj fejelhetett senkitől sem zavartatva, de fölé ment a bólintása. A vendégek sorsa még az első félidő végén megpecsételődött, egy előrevágott labdánál az agilis Safranko megelőzte Burcă-t, a harc a tizenhatosban is folytatódott, a CFR válogatott hátvéde pedig lehúzta a Sepsi csatárát: tizenegyes és piros lap.

A büntetőt Matei a jobb kapufára lőtte, a labda pedig kivágódott a mezőnybe.

A második félidőre feljavult a CFR játéka – ez köszönhető volt annak is, hogy Dan Petrescu négyet cserélt, és annak ellenére, hogy emberhátrányban játszottak, több ígéretes támadást is felépítettek a vendégek, ám komoly veszélyt nem jelentettek Niczuly kapujára. Visszavette a meccs irányítását a Sepsi, és érkeztek is a helyzetek, Păun távoli lövését Scuffet nagyot nyújtózva tornázta ki a léc alól, majd a CFR olasz kapusa pillanatokkal később ismét bravúrosan védett, Matei ívelését tolta szögletre.

A 80. percben hosszas videóbírózás után újabb büntetőhöz jutott a Sepsi – Braun kezezett a CFR tizenhatosában –, Ștefănescu tizenegyesét védte Scuffet, a kipattanót viszont Rondon bevágta, végérvényesen eldöntve a párharcot (3–0).

A hajrában bemutatkozott a Sepsi OSK felnőtt csapatában Sergiu Șerban, a 19 éves támadó rögtön helyzettel kezdett, de nem tudott betalálni. A hosszabbítás kezdetén pedig hosszú sérülés után visszatért a pályára Varga Roland, a magyar válogatott támadó még tavaly decemberben a Voluntari elleni kupameccsen gólszerzést követően sérült meg.

A Sepsi OSK 3–0-ra nyert, és négy éven belül a harmadik kupadöntőjére készülhet, amelyet május 24-én a tavaly újonnan átadott nagyszebeni stadionban rendeznek majd, ellenfele a csütörtökön 19 órakor kezdődő Kolozsvári U–Aradi UTA párharc győztese lesz.

A Sepsi OSK 2019–2020-ban döntőt játszott, az FCSB-vel szemben 1–0-ra kikapott, a 2020–2021-es szezonban nagy meglepetésre már a tizenhatoddöntőben búcsúzott, míg tavaly a döntőben 2–1-re legyőzte a Voluntari-t, megszerezvén a klub történetének első trófeáját.

A CFR még tavaly októberben kapott három gólt egy meccsen – a Sivassportól kapott ki 3–0-ra az Európa Konferencialigában –, a bajnokságban pedig augusztusban, amikor hazai pályán 3–1-re kapott ki a Farultól.

Labdarúgó Román Kupa, elődöntő
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 3–0 (2–0),
gólszerzők Păun (10.), Ștefănescu (29.), Rondon (80.)
kiállítva Burcă (42., CFR)
Sepsi OSK: Sepsi OSK: Niczuly – Bălaşa, D. Ciobotariu, Ninaj, A. Dumitrescu - J. Rodriguez (Francisco Junior, 86.), N. Păun (Papa, 87.) – I. Gheorghe (Rondon, 21.), C. Matei (Varga, 90.), Ştefănescu – Safranko (Șerban, 87.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi.
Kolozsvári CFR: Scuffet – Braun, Yuri, Burcă, Camora (Bordeianu, a szünetben) – Cvek, Muhar (Peteleu, a szünetben), Boateng (Țîru, a szünetben) – Yeboah, Janga, Petrila (Fică, a szünetben). Vezetőedző: Dan Petrescu.