A két együttes találkozói eddig rendre szoros és kevésgólos csatákat hoztak – elég a szombati 0–0-s bajnokira gondolni, vagy a július végi egymás elleni meccsükre, amikor a Chindia a hajrában egyenlítve mentett pontot.
Eddig tíz tétmeccset játszott egymás ellen a két csapat, négy Sepsi OSK-győzelem, egy Chindia-siker és öt döntetlen a mérleg. A háromszékiek egyszer tudták legyőzni idegenben a Târgoviștét, egy évvel ezelőtt hátrányból fordítva, Aganovic és Achahbar góljaival 2–1-re nyertek.
Az 1. Liga alapszakaszában épp egymást követi a két együttes, a Chindia a Sepsit egy ponttal megelőzve a tizedik. Mindkét csapat meccsein kevés gól születik, és kimagaslóan sok a döntetlen (a Sepsi kilencszer, a Chindia hétszer osztozkodott idén a pontokon).
A fogadóirodáknál a párharc esélyese a Sepsi (kétszeres pénzt fizetnek rá), főleg azok után, hogy a Chindia szakvezetője, Emil Săndoi bejelentette, valószínűleg több alapjátékosát pihentetni fogja a CFR elleni bajnokira, de így is mindent meg fog tenni csapata a továbbjutásért (a házigazda sikere már több mint négyszeres pénzt jelent).
Az előző kiírásban a Sepsi OSK már a legjobb 32 között búcsúzott, az akkoriban 2. ligás, azóta megszűnt Turris-Oltul Turnu Măgurele vendégeként kapott ki 1–0-ra. Két évvel ezelőtt nagyon közel volt a csúcshoz, akkor játszotta mindeddigi egyetlen döntőjét, a ploiești-i Ilie Oană stadionban ugyancsak 1–0-ra kapott ki az FCSB-től.
A 2018–19-es szezon is jól alakult, akkor a negyeddöntő jelentette a végállomást a Sepsinek, a Kolozsvári CFR-től hazai pályán kapott ki 1–0-ra.
Még messzebb lapozva a történelemkönyvben, 2017–18-ban a tizenhatoddöntőben esett ki a sorozatból, az Universtitatea Craiova búcsúztatta első élvonalbeli szezonját töltő Sepsit.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!