Jobb csapattól kapott ki, ezüstérmes az FK Csíkszereda

Dobos László 2021. június 06., 13:44 utolsó módosítás: 2021. június 06., 15:33

Háromgólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda csapata az U16-os korosztály számára kiírt labdarúgó Elit Liga vasárnap délben Buzăuban rendezett döntőjében, az Academica Clinceni 4–1-re nyert. A Székelyföld Labdarúgó Akadémián készülő fiatalok a szakemberek szerint a döntőbe jutással a maximumot hozták ki.

A döntős csapatoknak az érmeket Miodrag Belodedici, többször BEK-győztes labdarúgó adta át Fotó: Pinti Attila

Már a fináléba jutással óriási bravúrt értek el az alig egy éve együtt játszó akadémisták, a szombati elődöntőben Buza Balázs büntetőből szerzett góljával 1–0-ra verték a Temesvári LPS Banatul együttesét.

A döntőben azonban érvényesült az Academica Clinceni néven futó, valóban a Bukaresti Academia de Fotbal ProSport akarata, amely uralta a mérkőzés nagy részét, és helyzeteit jobban kihasználta. Az elején az Ilfov megyei gárda támadott többet, de a 13. percben az FK-nak is volt egy nagy helyzete, amikor Karácsony elől bravúrral mentett Stanciu kapus.

Nem sokkal később egy jobb oldali kapu előtti beadás Dințică fejáről jutott a csíki kapuba (1–0), majd a 34. percben Vajda szabálytalanul szerelte a 16-oson belül a Clinceni csatárát, a 11-est pedig Dima értékesítette (2–0). Az Academica még a szünet előtt növelte előnyét, Oprișan a 36. percben egy jobb oldali beadás végén védhetetlenül a kapuba fejelte a labdát  (3–0).

A 2x40 perces mérkőzés második játékrészének elején a bukarestiek újabb gólt értek el, a csíki védők sorozatos hibáit kihasználva Dințică a 11-es pont környékéről a felső léc alá bombázott (4–0). A székelyföldieknek a 64. percben sikerült a szépítés,

amikor Balogh saját térfeléről elindulva, a labdát átvezette az ellenfél több játékosán, majd a 16-oson belülről a kapus mellett a hálóba lőtt (4–1).

A hajrában csökkenthette volna hátrányát az FK, de lövései kevéssel elkerülték az Academica csapatának kapuját.

A bajnokság legjobb játékosának (MVP) Alexandru Burceát (Academica Clinceni) választották, a döntős csapatoknak az érmeket pedig Miodrag Belodedici, többször BEK-győztes labdarúgó adta át.

Kurucsai Milán, az FK vezetőedzője így értékelt a mérkőzést követően: „Nagyon nagy öröm számunkra, hogy ilyen szintre el tudtunk jutni, és egy ilyen mérkőzést tudtunk játszani. Egy elég bizonytalan éven vagyunk túl ezzel a korosztállyal, hiszen sokáig nem volt bajnokság, majd a végén jött nekünk ez a lehetőség, ilyen rövidített formában. Úgy értékelem, hogy ezek a játékosok minden tőlük telhetőt megtettek. Az utolsó mérkőzésen egy jobb képességű csapattól kaptunk ki, az eredmény reális.

Mi amit tudtunk, kihoztunk magunkból, remélem rövid időn belül a gyerekek is elhiszik, hogy nagy dolog volt a döntőbe jutás

Labdarúgó Elit Liga, U16-os korosztály, döntő:
Academica Clineceni–FK Csíkszereda 4–1 (3–0),
gólszerzők: Tudor Dințică (13., 42.), Andrei Dima (34., büntetőből), Ianis Oprișan (36.), illetve Balogh Szilárd (64.).
Academica Clinceni: Yanis Stanciu – Tudor Dințică, Alexandru Împungeroua, Robert Bădescu, Laurențiu Vlăsceanu, Cosmin Costea, Alexandru Burcea, Andrei Dima, Alexandru Ureche, David Nemțanu, Ianis Oprișan. Cserék: Mario Vieru (kapus), Costin Dragomir, Omar Hussein, Emiliano Constantin, Andrei Fadei, Dan Dragnea, Sorin Păun, Vlad Lazăr-Tudor. Vezetőedző: Daniel Popa.
FK Csíkszereda: Deák Csaba – Flavius Colceriu Vajda Roland, Csedő Szilárd, Tamás Bence, Keresztes Tamás, Péter Zsombor, Buza Balázs, Dusinszki Szabolcs, Balogh Szilárd, Karácsony Gellért. Cserék: Simon Máté (kapus), Zöld Hunor, Fazakas Henrik, Kovács Erik, Bákai Péter, Tőkés Benjámin, Ambrus Tamás. Stáb: Kurucsai Milán, Benkó Tihamér, Antal Szilamér, Tiberiu Lung, Nagy Barna, Simó Zalán, Dusinszki Zoltán.