A finálét csütörtök este rendezik, ahol a Sepsi OSK és az FC Voluntari méri össze az erejét. A helyszín a bukaresti Rapid Giulești stadion lesz, ahová Sepsiszentgyörgyről ingyenes buszokat szerveztek, összesen tízet.
A hatalmas érdeklődés miatt a helyek nagyon gyorsan elkeltek, ezért a helyi önkormányzat egy 590 férőhelyes vonatot bocsát a szurkolók rendelkezésére.
A különjárat csütörtökön 12:20-kor indul a sepsiszentgyörgyi vasútállomásról, míg 0:10-kor startol visszafelé és várhatóan 3:40 körül érkezik vissza Szentgyörgyre. A vonatot bárki igénybe veheti teljesen ingyenesen, mindössze érvényes belépőjeggyel kell rendelkeznie, amit szerdán, május 18-án lehet igényelni a Sepsi OSK jegypénztárában, 9:00 és 18:00 óra között.
„Gratulálok a csapatnak a hétfő esti fantasztikus eredményért, és remélhetőleg a csütörtöki fantasztikus győzelemért is, amit nagyon várunk. Figyelembe véve, hogy sok székelyföldi szurkoló szeretne eljutni a mérkőzésre, Sepsiszentgyörgy Önkormányzata ez alkalomra egy vonatjáratot szerződött le, amit 590 személy vehet ingyenesen igénybe, azzal a feltétellel, hogy belépőjeggyel rendelkeznek a meccsre. Kérem a szurkolókat, hogy ne válaszoljanak semmiféle provokációra, az elmúlt hetekben hangos volt a sajtó a jégkorongmérkőzésen történt székely himnusz eléneklése miatt.
Ugyanakkor szeretném megköszönni Tánczos Barna miniszter úrnak a közbenjárását, hogy nagyon hamar sikerült a minisztériummal és a vasúttársasággal szerződést kötni” – mondta Antal Árpád polgármester.
„Egy nagyon nehéz feladat előtt áll a csapat, ugyanis 48 órán belül a klub történelmének legfontosabb eseményén veszünk részt, és a 3000 szurkolóval együtt reméljük, győzelemre tudjuk vezetni a csapatot, és el tudjuk hozni a kupát Sepsiszentgyörgyre, amire nem volt még eddig példa” – mondta Diószegi László. A Sepsi OSK vezetője és megköszönte a polgármesteri hivatal közbenjárását. Kiemelte, hogy a vonatra nagy szükség van, ugyanis már tíz autóbusz megtelt szurkolókkal és sokan jelezték, hogy autóval is elutaznak a mérkőzésre.
– hangsúlyozta Diószegi László.
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!