HIRDETÉS

Felélesztik az utcabajnokságot Székelyudvarhelyen

A 23 évvel ezelőtti és az idei felhívás a székelyudvarhelyi utcabajnokságra
Fotó: Zátyi Tibor

2023. június 12., 15:28

Huszonhárom év elteltével ismét megrendezik az utcabajnokságot Székelyudvarhelyen. A két korosztályba, 10–15 éves gyermekekből álló csapatok jelentkezését várják a szervezők.

2023. június 12., 15:28

„Két tinédzser gyerekem van, járnak ki az utcára, udvarra, de a számítógép is beszippantja őket. Fociznak is, de egyre kevesebb a lehetőségük. Idén a játék éve van Székelyudvarhelyen – ennek egyik fő célja a fiatalokat megszólítani és kimozdítani a szobákból. Beugrott, hogy ezelőtt ezer évvel az Udvarhelyi Fiatal Fórumnál utcabajnokságot szerveztünk és milyen jó lenne ezt a hagyományt felújítani. Megkerestem Toth Tímeát (az UFF jelenlegi elnöke – szerk. megj.), hogy társulnának-e a szervezésben” – nyitotta meg a hétfőn délelőtt tartott sajtótájékoztatót Nagy Pál, az utcabajnokság korábbi szervezője.

„Amikor megkerestek, hogy egy régi UFF-os rendezvényt kellene elővenni, leporolni, nem is volt kérdés, hogy a válaszunk igen.

HIRDETÉS
Mindig vannak ismétlődő minták, amik korábban nagyon divatosak voltak, elődeink szerették, ezeket most újra elővesszük és ismét népszerűvé tennénk. Örülnénk, hogy a sportolást, szabadtéri mozgás ismét divat lenne”

– mondta Toth Tímea.

Az utcabajnokság célközönsége ezúttal is az 5–8. osztályosok generációja, azaz a 10–15 éves fiatalok. „A pozitív válasz tettekre sarkallt, megkerestem Vass Imrét és Józsa Csongort, annak idején hárman vittük a nehezét, közösen szerveztünk pár alkalommal az utcabajnokságokat. Akkoriban mi is egy megszakadt szálat vettünk újra elő, nem mi találtuk ki” – folytatta Nagy Pál.

A szervezők egy része: Nagy Pál, Toth Tímea és Józsa Csongor •  Fotó: Zátyi Tibor Galéria

A szervezők egy része: Nagy Pál, Toth Tímea és Józsa Csongor
Fotó: Zátyi Tibor

Józsa Csongor kiemelte, hogy a ’80-as években és bő húsz évvel ezelőtt is a város meghatározó eseményei, nagyon népszerű tornák voltak az utcabajnokságok.

Székelyudvarhelyen mindenkinek van valami emléke az utcabajnokságról, amint szóba kerül, a felnőttek közül mindenki tudja, hogy miről is van szó”

– hangsúlyozta.

A tervek szerint az utcabajnokságot június 26–30. között szervezik meg, két korosztályban: 6. osztály és ezalatt, illetve a 7.–8. osztályosok számára, tehát a 10–15 éves fiatalok a célközönség. Alsó korhatár nincs, a csapatok összeállításánál fontos, hogy a gyermekek egy lakóközösséget alkossanak. A szervezők ezt kiemelten fogják figyelni.

A mérkőzések kétszer 20 percesek lesznek, 6+1-es felállásban játszanak, a csapatok maximális kerete 12 főben van meghatározva. A jelentkezési határidő június 20., minden részvevő gyermek emlékpólót és érmet kap majd, a legjobbakat pedig külön díjazzák.

„Az UFF és a Civil Kurázsi Egyesület adja a jogi hátterét az utcabajnokságnak. Sikeresen pályáztunk a polgármesteri hivatalnál, a költségvetést és a kiadásokat szeretnénk cégvezetők által kapott támogatásokkal kiegészítve lefedni.

Akarunk egy nosztalgiameccset is, amelyen a korábban utcabajnokságon szerepelt felnőttek játszanának egymással.

Lényeg, hogy a kis közösségeket próbáljuk meg minél jobban összekovácsolni, megszólítani. A jó példák tudják előre mozdítani a várost” – folytatta Nagy Pál.

A felélesztett utcabajnokság nem csak fiúknak szól, hiszen akárcsak annak idején, most is engedélyezett, hogy lányok is szerepeljenek a csapatokban. Jelentkezni személyesen az UFF irodájában lehet (Kossuth Lajos utca 20. szám), illetve online ezen a linken. Mivel 18 év alattiakról van szó, minden gyermek szülői bejegyzést is fel kell mutasson.

„Sajnos a városi minifocipályán nem lehet megrendezni, és bánatunkra az iskolaudvarokon sem, hiszen végül is innen indult ki annak idején az utcabajnokság. A választásunk végül a Székelyudvarhelyi FC műfüves pályájára esett, ha minden jól alakul, akkor keresztben, két pályán zajlanak a meccsek.

Nagy a kiesés, 23 éve volt az utolsó bajnokság, azóta nagyot változott a világ, nem tudjuk, hogy a mostani gyerekek mennyire lesznek vevők erre, milyen csapatok neveznek.

Korosztályonként legalább négy együttesnek lennie kell, hogy meg tudjuk szervezni az új kiadást” – egészítette ki zárásként az elhangzottakat Józsa Csongor.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Pászka szemtelen tizenegyesével az FK Csíkszereda a hosszabbításban szerzett pontot a Kolozsvári CFR ellen

Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.

Ilyés Róbert: imádkoztam, kértem a jó Istent, hogy rúgjuk be

Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.

Székelyhon

Hatalmas robbanás történt egy bukaresti tömbházban – videóval

Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).

`
Krónika

Ombudsman: a magánnyugdíj-megtakarítás nem azé, akinek a nevén van, hanem az államé

Nem azé a magánnyugdíj-alapokban levő pénz, akinek a nevén van, hanem az államé – állapította meg az ombudsmani hivatal a parlament által a héten elfogadott, vitatott jogszabály kapcsán, amely korlátozza a hozzáférést a pénzhez.

Krónika

Hamarosan kopogtat az adóhivatal azoknál, akik méregdrága autókkal furikáznak

Az Országos Adóhatóság (ANAF) elnöke kijelentette: az adóhivatal ellenőrzéseket tart azoknál, akik drága luxusautókkal furikáznak, de a bevallott jövedelmük alapján nem futhatja ilyen járművekre.

Főtér

A kék sarokban: Krasznahorkai László! A piros sarokban: Mircea Cărtărescu!

Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.

Ez is érdekelheti

Gólzáport rendezett a hazai edzőmeccsén az FK Csíkszereda

Felkészülési mérkőzést játszott az FK Csíkszereda pénteken délelőtt a Burus Csaba Sportparkban, ahol Ilyés Róbert együttese magabiztosan érvényesítette a papírformát a másodosztály sereghajtója, a Câmpulung Muscel ellen.

Élvonalbeli csapattal gyakorol a Sepsi OSK

Felkészülési mérkőzést játszik a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat, szombaton délben az élvonalban szereplő Petrolul Ploiești lesz az ellenfele.

Az országos keret kapuján kopogtat a székelyudvarhelyi partjelző

Sikerrel vette az akadályokat, túl van az első 3. ligás találkozóján Molnos Imre. Karnyújtásra került, hogy ott legyen az országos játékvezető keretben, ezzel pedig egy egész triója legyen Hargita megyének.

Elhunyt Mezey György, a magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya

Nyolcvannégy éves korában elhunyt Mezey György labdarúgó mesteredző, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya.

Az utcabajnokságon küzdöttek meg egymással a fiatalok Székelyudvarhelyen

Két korosztályban, tizenkét csapat nevezett be az idei udvarhelyi utcabajnokságba. Jó hangulatban zajlottak a focimérkőzések, ahol valóban sokkal fontosabb volt a részvételt, mint a győzelem.

Beérett az FRF szabálya: öt év után meghatározó emberek lettek a fiatalok

Impozáns számok: a 2020–2021-es idényben a 2. Ligában kötelezően pályára lépő U20-as és U19-es labdarúgók közül 79-en jelenleg is profi szinten játszanak. Sokan már a Szuperligában vagy külföldön bizonyítanak, mások a másodosztály meghatározó emberei.

A szavaknak súlya van, a gyerekek jövőjét formálja a fociszövetség

A B.R.A.V.O. platform alapötlete egy egyszerű, de erőteljes felismerésből született: amit a gyerekek a pálya széléről hallanak, az nemcsak a játékukat, hanem a jövőjüket is alakíthatja.

Idén is találkoznak a csíki öregfiú labdarúgók

Újra összegyűlnek a múlt csíkszeredai labdarúgó generációi: október 5-én nosztalgia találkozót tartanak az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán, ahová minden egykori helyi csapat játékosát szeretettel várják.

A Sepsi OSK után harmadosztályos klubnál köthet ki az edző

A Gyulafehérvári Unirea vezetősége komoly változást fontolgat a kispadon: első számú jelöltjük Dorinel Munteanu, aki április óta szabadon igazolható, miután elváltak útjai a Sepsi OSK-val.

Labdarúgó-játékvezetőket toboroznak Hargita megyében

A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) játékvezetői tanfolyamot indít. Várják a jelentkezőket az ingyenes kurzusra.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!