Érdekesség, hogy a két versenyben maradt gyergyószéki együttes egymás ellen játszik a legjobb négy közé jutásért, és szintén egymás ellen játszanak az udvarhelyszéki csapatok a további három elődöntős helyért.
A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) végrehajtó bizottsága döntött arról is, hogy mi történik akkor, ha a csapatok kevesebb játékossal lépnek pályára, majd sérülések miatt félbe kell szakítani a mérkőzést.
– olvasható a HMLE határozatában.
Az elmúlt hetekben két ilyen eset történt a Hargita megyei labdarúgó 4. Ligában: a Gyergyószentmiklósi VSK–Homoródszentmártoni Reménység (5. forduló) és az Agyagfalvi Lendület–Zetelaki Fenyő (7. forduló) ért véget már az első félidőben.

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!