Vasárnaptól szerdáig Csíkszeredában zajlott az U17-es romániai labdarúgó-válogatott összetartása, amelyre Daniel Mogoșanu szövetségi kapitány csak hazai bajnokságokban szereplő játékosokat hívott meg. A 2004-ben születettekből álló keretbe az FK Csíkszereda két játékosa,
a hátvéd Lucian Bârsan és a középpályás Omar El Sawy is meghívást kapott, mindketten jó benyomást keltettek.
A válogatott szakmai stábja a látottak alapján a csíkszeredai születésű balhátvédre, Bârsanra és a marosvásárhelyi születésű Omarra is számít a továbbiakban.
A játékosként a Craiova csapatával kétszeres bajnok Daniel Mogoșanu, Románia korosztályos válogatottjának edzője a Székely Sportnak elmondta, hogy a csíkszeredai összetartás a csapatépítés, a válogatás egy része. Az április végi összetartásra az Elit Ligában és a harmadosztályú felnőtt csapatokban szereplő fiatalokat hívták meg.
„Jó alkalom volt számomra, hogy újabb játékosokat térképezzek fel, ismerjek meg annak érdekében, hogy
A világjárvány miatt nagy a visszaesés az utánpótlás-nevelés terén, mivel hosszú ideig szüneteltek a bajnokságok. Nem volt lehetőség követni a kiszemelt játékosokat, kevés nemzetközi mérkőzést tudtunk játszani, de remélem, behozzuk a lemaradást, és az Eb-selejtezőkre a legjobb keret áll majd rendelkezésünkre” – nyilatkozta a szakvezető.
Mogoșanu nem először van Csíkszeredában, ismeri az FK sportbázisát, a felkészülési, illetve az elszállásolási lehetőségeket. „Kiváló körülmények között készülhettünk. Voltam korábban is önöknél edzőtáborban, a 2002-es, Pitu által fémjelzett generációval. Hangsúlyozom, a felkészülési körülmények kiválók, az emberek barátságosak” – mondta.
A román U17-es válogatottat két részre osztotta Mogoșanu, az első csapat az FK Csíkszereda U19-es, a második csapat pedig az FK U17-es együttesével játszott 2x30 perces mérkőzéseket. Az FK U19-es gárdája 0–0-t játszott a válogatottal, az U17-es csapat pedig Nagy Botond góljával 1–0-ra verte a sárga mezeseket.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Szász parasztházak német és holland tulajdonban, brit családok – akár maga Károly király – által felújított vendégházak, olasz és osztrák agrárbefektetők, Székelyföldön magyar vállalkozók.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!