Az FK Csíkszereda kapusa végigvédte a román válogatott meccsét

Sebestyén Ervin 2022. június 01., 20:17 utolsó módosítás: 2022. június 01., 20:20

Barátságos mérkőzésen mérte össze az erejét Montenegró és a Románia labdarúgó-válogatottja a 17 év alattiak korosztályában. A vendégek kapujában végig az FK Csíkszereda kapusa, Becze Mátyás állt, aki remekül teljesített.

Becze Mátyás kezdőként kapott lehetőséget Montenegró ellen, végigvédte a találkozót Fotó: frf.ro

Az összecsapást Bar városában rendezték a Topolica stadionban, ahol már a 3. percben vezetést szerzett a román nemzeti csapat Alberto Călin találatával. Erre a hazaiak a 22. percben válaszoltak, de az első játékrész hajrájában betalált Victor Stancovici is, amivel ismét előnyhöz jutottak a vendégek, és mint később kiderült, ez a gól a 2–1-es győzelmet jelentette Románia számára.

A kapuban végig ott állt Becze Mátyás, aki az FK Csíkszereda csapatában játszik, ahol Nagy Barna és Tiberiu Lung kapusedzők kezei alatt fejlődik. A fiatal kapus korábban már kapott lehetőséget a román nemzeti gárdában, legutóbb Ausztria ellen védett.

A két válogatott csütörtökön 20.30-tól újból megmérkőzik Bar városában.