Demény Norbert legénysége a nyolcaddöntőben a szintén Elit Ligában szereplő FC Botoșani gárdáját győzte le hazai pályán 3–0-ra. A csíkiak a mérkőzés utolsó húsz percet – Szakács két sárga lapja, illetve kiállítása miatt – emberhátrányban játszották, de ebben a periódusban is tudtak gólt rúgni.
Az FK Csíkszereda mellett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a Konstancai Farul, az FCSB, a Chindia Târgoviște, a Resicabányai MSC, a Kolozsvári U és a Kolozsvári CFR korosztályos együttese jutott tovább a kupasorozatban.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!