A csütörtökön közzétett rangsor első helyét 257 ponttal foglalja el Ferguson a portugál José Mourinho (226) és a francia Arsène Wenger (211) előtt.
Az idén, december 31-én 80 esztendős skót szakember 1974-től 2013-ig dolgozott edzőként, az IFFHS kimutatása szerint 2153 meccsen ült a kispadon. Szülőhazájában több klubcsapatnál is ténykedett, rövid ideig pedig a skót válogatottat is irányította,
majd karrierjéből 26,5 évet a Manchester United menedzsereként töltött el sikert sikerre halmozva az angol együttessel.
Az MU történetének leghosszabb ideig hivatalban lévő edzőjeként 38 trófeát nyert, ebből kettő volt Bajnokok Ligája-győzelem, 13 Premier League- és öt FA Kupa-elsőség. Sir Alex Ferguson, akit II. Erzsébet királynő 1999-ben a labdarúgásért tett szolgálataiért lovaggá ütött, 2013. május 8-án jelentette be visszavonulását.
Az ötven nevet tartalmazó IFFHS-lajstrom szereplőinek a fele még aktív, a jelenleg a Tottenham Hotspurnél dolgozó Mourinhón kívül az élbolyba került a német válogatott szövetségi kapitánya, Joachim Löw (200 pont, 4. hely), a Manchester City spanyol mestere, Josep Guardiola (183, 5.), az Evertont irányító olasz Carlo Ancelotti (169, 7.) és az Atlético Madrid argentin vezetőedzője, Diego Simeone (152, 9.)
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!