A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) vezetőtanácsának határozata szerint február 28-áig várják a körzeti labdarúgó-bajnokságokba, az 5. Ligába nevező csapatok jelentkezését – olvasható a felhívás az egyesület hivatalos honlapján.
Jelenleg a 4. Ligában tizenkét csapat szerepel, ennyien neveztek be az őszi idény előtt. A pandémia előtt a csíki körzetben volt 5. Liga, míg az udvarhelyiben még 6. Liga is. Ezen csapatok nem tűntek el, csupán a járványügyi szabályozások miatt nem tudták vállalni a szereplést.
A HMLE legutóbbi vezetőtanácsi ülésén eldöntötték, egy utolsó felhívást intéznek az együttesekhez, hogy azok induljanak a pontvadászatban, ellenkező esetben elveszítik a tagságukat.
Ami egyben azzal is jár, hogy az áprilisi közgyűlésen nem vehetnek részt, nem szavazhatnak.
Bár a határidő közeledik, nincs nagy mozgolódás. A Csík és Gyergyó vidéki együtteseknek a HMLE csíkszeredai kirendeltségénél, Papp Levente titkárnál kell jelezniük részvételi szándékukat. Tőle megtudtuk, hogy eddig két csapat, a csíkszentkirályi és a csíkszentdomokosi érdeklődött, szerinte ez a két gárda elindul az új kiírásban. Hozzátette, felkereste a HMLE-hez bejegyzett összes csík- és gyergyószéki csapat vezetőségét, felvázolta a körzeti bajnokságok újraindítási terveit.
– mondta el Papp Levente a Székelyhonnak.
Udvarhelyszéken is hasonló a helyzet, az ezen területért felelős Somolyák István elmondta, jelenleg három együttes, a máréfalvi, az oklándi és a bögözi jelezte, hogy vállalja az indulást. „A jelen állás szerint az egészségügyi követelmények: eltelt tíz nap a második oltás után, átestek a betegségen, ezt pedig igazolni is tudják, vagy a mérkőzések előtt negatív tesztet tudnak felmutatni. Utóbbit egy családorvos is lepecsételheti” – tette hozzá.
A 2019–2020-as idényben – amikor a koronavírus miatt leállt a bajnokság – a Hargita megyei 4. Liga két csoportban zajlott tizennégy és tíz csapat részvételében, az 5. Ligában az udvarhelyi zónában tizenhárom, a csíkiban kilenc klub csatázott hétről hétre, illetve Udvarhelyszéken még volt 6. Liga tíz együttessel.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!