Elbúcsúzhatnak a gyergyószentmiklósiak a 3. Ligába jutás lehetőségétől. Szombat délután, Nyárádtőn került sor a Brassó megyét és Hargita megyét képviselő csapatok összecsapására. Ez már nagyon korán eldőlt, a 10. percben 3–0 volt az állás a Corona javára.
A félidőben 8–0-ra vezettek a brassóiak, a végéig pedig megduplázták előnyüket, 16–0 szerepelt a jegyzőkönyvben.
„Ennyivel jobb volt az ellenfél. Szerintem ez a brassói csapat simán nyeri a 3. Ligát és jövőben már a 2. Ligában fog játszani. Fel voltam arra készülve, hogy kikapunk, de nem gondoltam volna, hogy így. Sajnos ez megmutatja azt, hogy hol tart most a mi megyei bajnokságunk” – fogalmazott Rokaly Attila, a gyergyószentmiklósiak csapatvezetője.
Jövő vasárnap Fehér megye bajnoka, Marosújvár lesz a VSK ellenfele.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
Bírálatok kereszttüzébe került nemzettársai körében a magyarok iránt leplezetlen rokonszenvvel viseltető Lucian Mîndruță bukaresti újságíró, rádiós műsorvezető. Az ismert médiaszakember keményen beolvasott azoknak, akik szerint Székelyföld nem létezik.
A recsenyédi unitárius templom karzatának padlózata alól nemrég előkerült négykötetnyi iratanyag új fejezetet nyithat a település történetének kutatásában. Nagy Adél lelkésznő a véletlenszerű feltárásról, az iratok érdekességéről beszélt a Krónikának.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!