A Lyon az alapszakaszt a hatodik helyen zárta, így nem kellett pályára lépjen az előző fordulóban, míg a 11. FCSB igen, a román bajnok meglepetésre kettős győzelemmel búcsúztatta a görög PAOK csapatát.
A nyolcaddöntő első meccsén próbált bátran focizni a házigazda FCSB, de a Lyon sem feltartott kézzel jött Bukarestbe. A vendégek kapujában Lucas Perri jó napot fogott ki, Edjouma és Ngezana közeli fejesét is védte. A franciák fél óra játékot követően kezdtek veszélyesebbek lenni, és meg is szerezték a vezetést, Tagliaficóról feledkeztek meg teljesen, az argentin világbajnok pedig a hálóba fejelt.
A szünetben a hazaiaknál érkeztek a menetrendszerinti cserék, a játékuk viszont nem javult fel érezhetően. Túloldalt Mikautadze volt közel az előny megduplázásához, de Târnovanu nagyot védett. Ami pedig egyik oldalt nem ment be, túloldalt igen, Băluță maradt egyedül egy beívelésnél és egyenlített.
A gól felrázta a Lyont, az FCSB-nek csak pillanatai voltak, a labda szinte folyamatosan a franciáknál volt. A hajrára pedig teljesen szétesett a román bajnok védelme, a csereként beállt 19 éves Malick Fofana a hajrában duplázott, így eldöntve a meccset és nagy valószínűség szerint a párharcot is. A visszavágó így formalitásnak tűnik, az FCSB-nek csodára lesz szüksége a továbbjutása.
A párharc győztese a Real Sociedad–Manchester United továbbjutójával találkozik a negyeddöntőben, ez a csata 1–1-re áll.
Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.
Féltávnál a labdarúgó 2. Liga rájátszásában, de már most kirajzolódik: a Sepsi OSK tudatosan és hatékonyan építkezett a nyáron. Az igazolások beváltak, a keret stabil, az eredmények pedig a visszajutást vetítik előre. De mi a helyzet a többi csapattal?
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!