Egy találat elegendő volt, túlélte a csoportkört a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2022. november 03., 21:50 utolsó módosítás: 2022. november 03., 22:33

Bejutott a labdarúgó Európa Konferencia Liga tizenhatoddöntőjébe a Kolozsvári CFR, miután a csoportkör utolsó fordulójában csütörtökön este 1–0-ra legyőzte a koszovói FC Ballkanit.

Jogos az öröm, tavasszal is folytatják menetelésüket az európai porondon a kolozsváriak Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

A kolozsvári együttes abban a tudatban lépett pályára hazai közönség előtt, hogy győzelem esetén biztosan továbbjut a sorozat egyenes kieséses szakaszába.

A házigazdák már a 3. percben veszélyeztettek, szabadrúgás után Yeboah középre tartó fejese erőtlen volt. A vendégek irányították a játékot, és tíz perccel később megvolt a lehetőségük a vezetés megszerzésére, Berisha csúnyán elrontotta a befejezést. Rögtön ezután a CFR is betalálhatott volna, újra Yeboah került helyzetbe, de a lövését blokkolták, a szögletet követően pedig Muhar mellé fejelt. Alig két perccel később újabb szöglethez jutott a CFR, amelynél a koszovóiak nem tudtak felszabadítani, a labda Boateng elé került, aki közelről lőtt a hálóba, és megszerezte a vezetést.

Szűk negyedórával ezután Malele büntetőt harcolt ki, amit Deac kétszeri próbálkozásra sem tudott értékesíteni (az első tizenegyesét a játékvezető visszafújta, mivel a vendégek játékosai túl korán léptek be a tizenhatos területére), a Ballkani kapusa, Frasheri mindkétszer védeni tudott.

A szünet után negyedórát kellett várni az újabb nagy lehetőségre, szabadrúgás után Burcă fejesét is hárította a vendégek hálóőre.

Ezután a Ballkani próbálkozott többet, és a 70. percben Kuc távoli lövését Scuffetnek kellett szögletre mentenie. A végén nyomasztó fölényben volt a koszovói csapat, de a kolozsváriak különösebb gond nélkül megtartották a minimális előnyüket.

A Kolozsvári CFR 10 ponttal a második helyen végzett a csoportban, és három év elteltével újra bejutott valamelyik európai kupasorozat tavaszi tizenhatoddöntőjébe (legutóbb 2020-ban az Európa Ligában két döntetlen után, kevesebb idegenben lőtt gól miatt esett ki a későbbi győztes Sevilla elleni párharcban).