Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának második pénteki találkozóján a bajnoki címre pályázó oltyán gárda a Nagyszebeni Hermannstadtot fogadta, amely az előző játéknapon bravúrral legyőzte az éllovas FCSB-t.
A házigazda fölényben játszott a mérkőzés elején, Alexandru Cicâldău előbb dupla kapufát lőtt, majd félóra elteltével a gólerős középpályás mesterien végzett el egy szabadrúgást, ezzel megszerezve a vezetést.
A folytatásban a Craiova játékosai nem tudták eldönteni a meccset, emiatt a hosszabbításban majdnem elszalasztották a győzelmet, amikor szögletnél kapusuk, az olasz Mirko Pigliacelli egymás után kétszer is megmentette csapatát a góltól.
A görög Marinosz Ouzounidisz irányításával először nyert a bajnokságban az Universitatea, amely egy pontra megközelítette az élen álló FCSB-t és Kolozsvári CFR-t, amelyek szombaton, illletve vasárnap játszanak.
Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 24. forduló:
Universitatea Craiova–Nagyszebeni Hermannstadt 1–0 (1–0).
Gólszerző: Alexandru Cicâldău (33.).
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Több mint háromezer erdélyi fiatalnak mutat irányt a cserkészet a képernyők uralta világban. Az időtálló értékekre épülő mozgalomról, a Romániai Magyar Cserkészszövetség 35 évéről, kihívásairól és terveiről beszélgettünk Bálint Lajos Lóránt elnökkel.
Zsolnay kerámiával burkolják be a vajdahunyadi vár restaurálás alatt álló Lovagtermének padlózatát, csakúgy, mint bő 130 évvel ezelőtt.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!