Csütörtökön este lejátszották a második számú európai kupasorozat harmadik selejtezőkörének visszavágóit. Az FCSB a múlt heti, hazai gól nélküli döntetlen után a cseh Mlada Boleslav otthonában rendezett visszavágón is sokáig 0–0-ra állt, de
a hosszabbítás 91. percében Ionuț Panțîru találatával kiharcolta a továbbjutást.
A jövő héten kezdődő play-off körben az FCSB a portugál Vitoria Guimaraes – amely 9–0-s összesítéssel búcsúztatta a lett Ventspilset – együttesével találkozik a csoportkörbe jutásért, a párharc első mérkőzését Romániában rendezik.
Az Universitatea Craiova viszont búcsúzott az Európa Ligától, mivel a hazai 2–0-s vereség után csak 1–1-es döntetlent ért el a görög AEK Athén vendégeként. A párharc érdekessége volt, hogy mindkét találkozót zárt kapuk mögött játszották le.
A csütörtöki játéknapon kiderült, hogy mely csapattal mérkőzik meg a Bajnokok Ligájából kiesett Ferencváros az Európa Liga play-off körében. Ellenfele a litván Suduva lesz, amely kisebb meglepetésre kettős sikerrel (mindkét meccsen 2–1-re nyert) kiejtette a BL-ben a Kolozsvári CFR által is legyőzött izraeli Maccabi Tel-Avivot. A párharc első találkozóját jövő csütörtökön Litvániában játsszák.
Labdarúgó Európa Liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó:
Mlada Boleslav–FCSB 0–1, összesítésben 0–1.
AEK Athén–Universitatea Craiova 1–1, összesítésben 3–1.
Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!