Egy pontra még mindig szüksége van Nyárádtőnek a felsőházhoz

Horváth Bálint Ottó 2024. március 16., 19:06 utolsó módosítás: 2024. március 16., 21:54

A felsőházi rájátszásba jutás szempontjából értékes három pontot szerzett a nyárádtői labdarúgócsapat, de még nem biztosította be helyét a 3. Liga 9-es csoportjának első négy helyezettje között.

Egy lépéssel közelebb kerültek a legjobb négy közé jutáshoz. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A bajnokság alapszakaszának 17., utolsó előtti fordulójában szombaton délután a Maros megyeiek a Kudzsiri Metalurgistult fogadták, amelynek a mérkőzés előtt szintén volt esélye bejutni a playoffba.

Az első játékrészt követően még gól nélküli döntetlenre álltak a felek, aztán a 61. percben Ovidiu Horșia vezetést szerzett a nyárádtőeieknek, a hajrá kezdetén pedig a csapatkapitány Victoraș Astafei találatával bezsebelték a három pontot.

Nyárádtő ezzel a győzelemmel megőrizte a harmadik helyét a tabellán, de még nem jutott be a felsőházi rájátszásba. Florentin Petre vezetőedző együttesének legalább egy pontra még szüksége van az utolsó játéknapon, amikor a második helyezett Medgyesi SK otthonában játszanak.

A csoportban még két kiadó felsőházi helyért a két gyulafehérvári gárdával, az azonos pontszámmal rendelkező CSU-val és Unireával küzdenek. Ebben a fordulóban mindketten behúzták a győzelmet, utóbbi a Szászrégeni Avântult verte hazai pályán 2–1-re. A vendég marosiak már az első percben betaláltak Toni Suciu révén, de a házigazda a szünet előtt két góllal fordított, a második félidőben pedig megőrizte az előnyét.