Egy pontot megmentett az éllovassal szemben a Nyárádtői Unirea

Horváth Bálint Ottó 2022. április 16., 22:26 utolsó módosítás: 2022. április 16., 22:28

Kétszer is vezetett, aztán mégis a döntetlenért kellett küzdjön a Nyárádtői Unirea az éllovas Vajdahunyadi SK elleni hazai mérkőzésen a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság 9-es csoportjának felsőházi rájátszásában.

A döntetlennel nincsenek sokkal beljebb a nyárádtőiek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A harmadik fordulóban lejátszott szombat délutáni mérkőzésen a nyárádtői csapat megpróbálkozott azzal, ami még senkinek sem sikerült ebben a bajnoki idényben, legyőzni a feljutásra nagy esélyes ellenlábast.

Az első félidőben jó úton jártak céljuk elérése felé a Maros megyeiek, hiszen kétszer is előnybe kerültek: a házi gólkirály Victor Astafei korai góljára a vendégek hamar válaszoltak, de kevéssel ezután Flavius Toboșanu találatával újra a nyárádtőiek vezettek.

A második játékrészben viszont a vajdahunyadi gárda megfordította az állást, de a győzelmet nem tudta megszerezni, a 90. percben ugyanis Astafei büntetőből kiegyenlített, ezzel pontot mentett a házigazdáknak.

A döntetlennel azonban Nyárádtő még jobban eltávolodott a továbbjutást érő második helytől, immár nyolc pont a lemaradása a Kudzsiri Metalurgistul mögött, amely a másik találkozón fölényesen nyert a Kolozsvári Viitorul ellen.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, felsőházi rájátszás, 3. forduló:
Nyárádtői Unirea–Vajdahunyadi SK 3–3 (2–1).
Gólszerzők: Victor Astafei (7., 90., büntetőből), Flavius Toboșanu (19.), illetve Jairo Rodrigues (12.), Laurențiu Buș (55.), Andrei Roșu (75.).