Kisorsolták a labdarúgó 3. Ligába jutásért kiírt osztályozók első fordulójának mérkőzéseit. Összesen 24 megye bajnoka jelentkezett osztályozóra, ezek közül hat együttes lép pályára az 1. fordulóban, a többi 18 csapat pedig erőnyerő, mérkőzés nélkül jut a 2. fordulóba, ahol a 3. Liga leggyengébb 21 csapatai közül kapnak majd ellenfelet.
Az osztályozó 1. fordulójának mérkőzései közül a Kolozsvári Viitorul–Bákói Dinamo párharcot a székelyudvarhelyi stadionban, a füves pályán rendezik, szerdán délután 5 órától.
A további program: Feleki FC (Szeben megye)–Petrolul 95 Ploiești (Prahova megye) és Nagyárolyi CSM Victoria (Szatmár megye)–CS Real Bradu (Argeș megye). Ez utóbbi két találkozónak Brassó és Medgyes lesznek a házigazdái.
Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.
A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!