Egy óriási bomba és egy hihetetlen öngól kellett a CFR győzelméhez

Sebestyén Ervin 2022. szeptember 11., 23:34

Meglepően nagy öngólt vétett az Universitatea Craiova védője, Găman, a Kolozsvári CFR elleni bajnoki összecsapáson a labdarúgó Szuperliga 10. fordulójában. A kincses városiak azzal már kétgólos előnyre tettek szert, amit nem tudott ledolgozni a Craiova.

Már az első félidőben eldőlt, győzött hazai pályán a CFR Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

A vasárnap késő esti találkozón a hatodik percben adódott az első komolyabb lehetőség, egy szöglet utáni kavarodást követően Burcă próbálkozott egy ollózó mozdulattal, azonban végül fölé ment a labda. Nem kellett sokat várni az első gólra sem, a 17. minutumban Muhar eresztett el egy óriási löketet 30 méterre a kaputól, a vendégek hálóőre Lazar tehetetlen volt, 1–0.

Nem sokkal később Găman vétett egy óriási hibát, a kapusnak próbálta hazapasszolni a labdát, viszont pontatlan lett, így a 33 éves védő öngólt vétett (2–0).

A szünet előtt egyetlen komolyabb vendég lehetőség adódott, Nistor szabadrúgásból próbálkozott bevenni Scuffet kapuját, de a kincses városiak hálóőre résen volt.

A második játékrész elején Mitrea vesztett labdát, Malele mehetett ziccerbe, viszont nem tudta elpasszolni a kapus mellett a játékszert, maradt a 2–0. Azt ezt követő félórában a Craiova pillanatai következtek, több távoli lövéssel is próbálkoztak, viszont egyszer sem volt kellően pontos és erős a kísérletük.

A hajrában újabb találat nem született, így a Kolozsvári CFR két elbukott bajnoki után 2–0-ra diadalmaskodott, ezzel pedig a 10. helyen állnak a román pontvadászatban.