Egy óráig bírták a listavezető ellen a nyárádtőiek

Székely Sport 2022. december 03., 16:43 utolsó módosítás: 2022. december 03., 16:45

Sokáig gól nélküli döntetlenre állt a Vajdahunyadi Corvinul ellen hazai pályán a Nyárádtői Unirea, a mérkőzés utolsó részében azonban a listavezető háromszor is betalált.

Két vereséggel zárták az évet, lecsúsztak a harmadik helyre. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A ranglista első és második helyezett együttese csapott össze szombaton délután a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjában a 15. forduló rangadóján.

Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, nagyon kevés gólszerzési lehetőséget tudtak kialakítani a felek. A szünet után előbb a nyárádtőiek voltak közelebb a vezetéshez, de nem tudták kihasználni a vendégek nagy védelmi hibáját. Ezzel szemben egy óra leteltével a Corvinul látványos találattal előnybe került. A házigazda nem volt veszélyes a kapura, a vendégek pedig a hajrához közeledve öt perc alatt kétszer is eredményesek voltak, ezzel lezárták a mérkőzést.

Nyárádtő két vereséggel (az előző fordulóban megyei rangadót veszített a Marosvásárhelyi SE ellen) zárta az évet, így éppen a téli szünet előtt lecsúszott a harmadik helyre, a Kudzsiri Metalurgistul megelőzte.