Ezen a hétvégén indul a Hargita megyei labdarúgó-bajnokság, a 4. Liga 2023–2024-es idénye. A szervező, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) által szervezett megmérettetésre tízen küldték be a nevezésüket.
A mezőny nagyban megegyezik a tavalyival – amikor tizenegyen voltak –, a Gyergyószárhegy a Csík körzeti focibajnokságba nevezett.
A Gyergyószentmiklós a címvédő, ők játszották a harmadosztályos selejtezőt, az odavágón még nyertek, a visszavágón a Medgyes ledolgozta a hátrányát. Így ők is maradtak a 4. Ligában.
A bajnokság találkozóit szombaton és vasárnap játsszák. Az oda-visszavágókat követően az első négy a felsőházban, a többiek az alsóházban folytatják. Az előbbiek pontszámát megfelezik, a play-offban pedig még egy túr-retúrt letudnak, utóbbianál nem lesz felezés, ők tovább viszik a gyűjtött pontokat, de csak egy kört játszanak a helyezésekért.
A nyitófordulóban kiemelkedik a Golimpiákosz–Gyergyószentmiklós meccs, ezen két együttes játszotta a Román Kupa megyei szakaszának döntőjét, amit a székelyudvarhelyiek nyertek.
Labdarúgás, Hargita megyei 4. Liga, 1. forduló
Szombaton 11 órától: Székelykeresztúr–Székelyudvarhelyi Roseal SK, 17 órától: Homoródalmás–Csicsó.
Vasárnap 11 órától: Balánbánya–Agyagfalva, 17 órától: Csíkszentsimon–Zetelaka, 18 órától: Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Gyergyószentmiklós.
A román labdarúgás egyik ismert alakja, Marin Barbu fontos szakmai kitüntetést kapott. A Sepsi OSK kötelékében dolgozó 67 éves szakember életműdíjat vehetett át a hazai futballgálán.
Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Január elsejétől 25 lejes adót kell fizetni az EU-n kívülről – például a Temu, Shein, Trendyol webáruházakból – érkező, 150 eurónál alacsonyabb értékű csomagok után, miután az alkotmánybíróság szerdán nem adott helyt az AUR alkotmányossági kifogásainak.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!