A MOL Fehérvár idegenben is legyőzte a moldovai Petrocubot a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójának visszavágóján, így kettős diadallal, 7-1-es összesítéssel jutott a rájátszásba, ahol a Bundesligában szereplő Kölnnel csap össze a főtáblára kerülésért. A párharc első felvonását jövő csütörtökön Németországban, a visszavágót pedig egy héttel később Székesfehérváron rendezik. A győztes a csoportkörben játszhat majd ősszel.
A másik magyar klub, a Kisvárda FC az odavágón 3–0-ra szenvedett vereséget a norvég Molde otthonában. A csütörtök esti visszavágón remekül indítottak, a 29. percben 2–0-ra vezettek. Összesítésben egyenlíteni nem tudtak, a második felvonásban a vendégek szépítettek, ezzel ők biztosították be a továbbjutást.
Labdarúgó Konferencia Liga, harmadik selejtezőkör, visszavágó:
Petrocub Hincesti (moldovai)–MOL Fehérvár FC 1–2 (1–2).
Gólszerzők: Sandu (34., büntetőből), illetve Zivzivadze (31., 40.).
Kisvárda–Molde (norvég) 2–1 (2–0).
Gólszerzők: Asani (14., 29.), illetve Mannsverk (69.)
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Több mint háromezer erdélyi fiatalnak mutat irányt a cserkészet a képernyők uralta világban. Az időtálló értékekre épülő mozgalomról, a Romániai Magyar Cserkészszövetség 35 évéről, kihívásairól és terveiről beszélgettünk Bálint Lajos Lóránt elnökkel.
Zsolnay kerámiával burkolják be a vajdahunyadi vár restaurálás alatt álló Lovagtermének padlózatát, csakúgy, mint bő 130 évvel ezelőtt.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!