A Maros megyei csapat döntetlenről várta a szombat késő délutáni mérkőzést, miután szerdán hazai pályán 1–1-es eredményt ért el.
Kiválóan kezdtek a nyárádtőiek, akik az első negyedóra végén az első lehetőségüket gólra váltották, a tapasztalt Victoraș Astafei volt a befejező ember. A hazaiak uralták a játékot a továbbiakban, többször is betalálhattak volna, de a szünetig nem voltak eredményesek.
Aztán alig telt el öt perc a második félidőből, az FC Bihor büntetőhöz jutott és sikerült kiegyenlítenie. Ezután tovább erőltették támadásaikat a nagyváradiak, de egy kontrából a 68. percben a vendégek másodszor is előnybe kerültek Andrei Vânău góljával. A vezetést azonban ezúttal csak rövid ideig tudták megtartani, a házigazdák másodszor is visszahozták döntetlenre a meccset.
A végjátékban a győztes találatért küzdött a hazai együttes és nyomás alá helyezte a nyárádtői kaput, de nem járt sikerrel. Ráadásul, a hat perces hosszabbításban az egyik védő és a kapus óriásit hibázott, nem értették meg egymást, Astafei pedig elvitte mellettük a labdát, majd a hálóba lőtt.
A Nyárádtői Unirea ezzel 3–2-re győzött és bejutott az osztályozó döntőjébe, azaz egy párharc választja el a 2. Ligától. A feljutásért ismerős ellenféllel, a 9-es csoportban volt riválisa és eddig veretlenül menetelő Vajdahunyadi Corvinullal kell megküzdenie, amely a hazai visszavágót is 2–1-re nyerte meg a Besztercei Gloria ellen, így kettős győzelemmel lépett tovább.
Sajnálatos események történtek a lelátón a Gyergyói Hoki Klub legutóbbi hazai mérkőzésén, amelyet követően a vezetőség közleményt adott ki, ebben megpróbálták nyugalomra inteni, ugyanakkor figyelmeztették is a csapat szurkolóit.
Székelyudvarhely újra bizonyította, hogy tökéletes házigazdája a küzdősportoknak: szombaton este szinte felrobbant a városi sportcsarnok a Hargita Fight Night harmadik kiadásán. A székely harcosok bombaformában voltak és kiütötték ellenfeleiket.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Orosz oligarchák és bűnözők szerezhettek hamis román személyazonosságot, hatalmas vizsgálat folyik. Bukarest mellett megint gázrobbanás történt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!