A másodosztály 2022–2023-as évad alapszakaszának első fordulójának nyitómeccsét csütörtökön 18 órától rendezik. A játéknap közel egy hétig tart, hiszen az utolsó mérkőzést augusztus 9-én, kedden rendezik, amikor este fél 9-kor a Bukaresti Steaua a Bukaresti Metaloglobust fogadja.
A Temesvári Rádió szerint mindössze négy mérkőzést közvetítenek az országos sporttévék az első fordulóban, a kiválasztott találkozók között nincs az FK mérkőzése. A székelyföldiek idegenben indítják az évadot.
Labdarúgó 2. Liga, 1. forduló:
augusztus 5-én, csütörtökön 18 órától Bukaresti Progresul Spartac–Bukaresti Dinamo (tévés); augusztus 5-én, pénteken 17 órától Unirea Slobozia–Nagybányai Minaur (tévés);
augusztus 6-án, szombaton 11 órától Sellenberki SK–Brassói FC, Temesvári Poli–Konsantacai Unirea, Pandurii Viitorul Tg. Jiu–Újszentesi SK, Dési Unirea–FK Csíkszereda, Concordia Chiajna–CSM Slatina, Gloria Buzău–Temesvári Ripensia, 11.30-tól Galaci Oțelul–Jászvásári Poli (tévés); augusztus 9-én, kedden 20.30-tól Bukaresti Steaua–Bukaresti Metaloglobus (tévés).
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!