Egy helyet visszacsúszott a Sepsi OSK

Székely Sport 2021. február 15., 20:27 utolsó módosítás: 2021. február 15., 23:11

Az FC Botoșani mindhárom pontot otthon tartotta a 23. forduló utolsó előtti mérkőzésén, s ezzel megelőzte a Sepsit, amely kedden este pótolja pitești-i vendégjátékát.

Nyertek és megelőzték a Sepsit Fotó: Facebook/FC Botoșani

A kupa nyolcaddöntőjében búcsúzott csapatok találkoztak hétfőn az FC Botoșani pályáján. A házigazdákat az U Craiova, a medgyesieket pedig a másodosztályban szereplő Viitorul Pandurii Tg. Jiu ejtette ki múlt héten a második számú sorozatból.

A hideg időjárás és az elhavazott pálya formájában megmutatkozó kedvezőtlen körülmények ellenére a felek jó iramú, élvezető mérkőzést játszottak.

Bár az első játékrészben nem született gól, a hazaiak sokat iparkodtak a vezetés megszerzéséért. Ez végül a második félidő elején össze is jött, a sepsiszentgyörgyi játékvezető kezezésért ítélt büntetőt, ezt pedig a moldvaiak francia-szengáli csatára, Hamidou Keyta magabiztosan értékesítette.

A 68. percben egyenlítettek a Szeben megyeiek, a brazil középhátvéd Yuri merészkedett előre és Nasser Chamed beadását fejjel csúsztatta a kapuba.

De a hazaiak szinte azonnal válaszoltak: egy előrevágott labdát követően Roman kapásból indította al-Mavaszt, és a szíriai légiós meglépett két védő között, majd belőtte ziccerét.

A Botoșani másodjára már nem engedte elveszni a minimális előnyt, s végül megérdemelten tartotta otthon a pontokat. Marius Croitoru együttese a Sepsi OSK-t megelőzve feljött a negyedik helyre a tabellán. A háromszékiek viszont kedden 19 órától pótolják az FC Argeș elleni, idegenbeli mérkőzést, és egy győzelemmel visszaelőzhetik a riválist.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 23. forduló
Hétfői játéknap:

FC Botoșani–Medgyesi Gaz Metan 2–1 (0–0)
Gólszerzők: Keyta (50., büntetőből), al-Mavasz (69.), ill. Yuri (68.)
Botoșani: Hankic – Braun, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa, Rodriguez, Ongenda (Plămadă 86.) – Caia (Roman 10., Toutouh 86.), al-Mavasz (Fili 86.), Keyta (Florescu 90+3.). Edző: Marius Croitoru.
Medgyes: Pleșca – Butean, Yuri, Baco, Velisar – Junior, Alceus (Ze Manuel 74.) – Chamed, Deaconu (Horșia 85.), Valente (Romeo 85.), Nițu (Sarr 24.). Edző: Mihai Teja.
Vezette: Lucian Rusandru (Sepsiszentgyörgy)

20.30-tól Kolozsvári CFR–FC Voluntari

Az élmezőnyben: 1. FCSB 23 mérkőzés/48 pont (48:21-es gólarány), 2. Kolozsvári CFR 22/47 (30:12), 3. U Craiova 23/44 (27:13), 4. FC Botoșani 23/36 (35:29), 5. Sepsi OSK 22/35 (36:23), 6. Academica Clinceni 23/34 (22:20).