A román élvonalbeli bajnokság nyolcadik és a bolgár Parva Liga hetedik helyezettje közötti mérkőzés egyetlen találata az első játékrész végén született, amikor a Beroe büntetőből szerzett vezetést, és mint utóbb kiderült, ez a győztes gólt is jelentette.
A sepsiszentgyörgyi csapat mindkét félidőben más-más összeállításban lépett pályára, sok fiatal játékos kapott lehetőséget, de több alapember egyáltalán nem játszott.
A Sepsi OSK korábban 1–0-ra legyőzte a lengyel Korona Kielcét és 2–0-s vereséget szenvedett az azerbajdzsáni FK Zirától.
A háromszékiek csütörtökön délután játsszák az utolsó barátságos mérkőzésüket az edzőtáborban, ellenfelük az orosz élvonalban szereplő Arsenal Tula lesz.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
A recsenyédi unitárius templom karzatának padlózata alól nemrég előkerült négykötetnyi iratanyag új fejezetet nyithat a település történetének kutatásában. Nagy Adél lelkésznő a véletlenszerű feltárásról, az iratok érdekességéről beszélt a Krónikának.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!