Egy félidőt bírták Brassóban a KSE labdarúgói

Daczó Hodor Barna 2023. március 18., 20:23

A labdarúgó 3. liga alapszakaszának 17. fordulójában a Kézdivásárhelyi SE három góllal kapott ki a Brassói Municipal SR vendégeként.

A brassóiak az odavágón is 4–1-re győztek a kézdivásárhelyiek ellen Fotó: Tofán Levente

Az 5. csoportban játszott mérkőzés első félideje a felsőházba jutás okán győzelmi kényszerben pályára lépő házigazdák támadásai és a céhes városiak kontrái jegyében zajlott. Három brassói gólhelyzet ellenében a Gazda József vezette kék-fehérek kétszer veszélyeztették a Steagul Roșu kapuját, ám egyik csapat sem talált be, kiegyensúlyozott játék után gólnélküli döntetlennel vonultak az öltözőbe.

Félidő után a Cenk alatti sárga-feketék az első szögletrúgást követően megszerezték a vezetést.

A KSE megrázta magát és Sánta Tamás révén kétszer is egyenlíthetett volna, ám ez nem a kézdi csatár napja volt, aki előbb egy beadásról maradt le, majd büntetőből sem talált be.

A védelemben Bântă téves passza nyomán a brassóiak 2–0-ra növelték előnyüket, majd büntetőből állították be a 3–0-s végeredményt.

A tabella 9. helyén álló KSE az alapszakasz utolsó fordulójában, március 25-én, szombaton a CS Păuleşti csapatát fogadja.

„Nagyon nehéz mérkőzésünk lesz, óriási a tét, remélem, a sérültjeink is felépülnek addigra.

Már eldőlt, hogy a kiesés ellen harcolunk a rájátszásban, jövő héttől kezdődnek a döntők, az összes hatpontos mérkőzés lesz, beleértve az alapszakasz utolsó meccsét, hiszen majd még kétszer játszunk Păuleşti ellen”

– nyilatkozta a Székely Sportnak Gazda József, a KSE edző-játékosa.

Ugyanebben a csoportban pénteken a Székelyudvarhelyi FC 3–1 (2–0) arányban győzte le hazai pályán a Brassói Kids Tâmpa csapatát, míg szombaton a Sepsi OSK II. a listavezető CS Blejoi otthonában szenvedett 6–1-es (4–0) vereséget.