Egy félidő alatt mindent elintéztek Cipruson a románok

Zátyi Tibor 2024. október 12., 23:52

A hármas szám bűvjegyében van jelenleg a román labdarúgó-válogatott, 3–0-ra nyert szombaton este Ciprus vendégeként a Nemzetek Ligájában. Ez volt Mircea Lucescu szövetségi kapitány vezetésével harmadik sikere, és ezúttal is három gólt lőtt a csapat.

Szinte hazai pályát teremtettek a román szurkolók Larnacában Fotó: frf.ro

Népes román szurkolótábor előtt rendezték meg szombaton este a mérkőzést Larnacában, a lelátó több mint felét piros-sárga-kékbe öltözött drukkerek töltötték meg. Az első tíz perc kiegyenlített és helyzetek nélküli focit hozott. Aztán negyedóra után első lehetőségét rögtön kihasználta Románia, Man volt szemfüles és közelről a hálóba lőtt. A ciprusiak a játékrész közepén még nehéz helyzetbe kerültek, Mihăilăvel szemben szabálytalankodtak büntetőt érően, a 11-est Răzvan Marin magabiztosan értékesítette.

A hazaiak a folytatásban sem találták az utat a románok kapujához, vendégek játékában viszont mindig benne volt a veszély, a 36. percben pedig háromra növelték előnyüket, amikor egy jobboldali beadás az összes szigetországi védő fölött elszállt, Drăgușinnak pedig csak be kellett bólintania a labdát a hálóba.

Így tét nélkülivé vált a második játékrész, Ciprusnak volt pár lehetősége, de nem forgott komoly veszélyben Niţă kapuja. A románok még egy les miatt érvénytelenített találatig eljutottak, győzelmüket semmi sem veszélyeztette. Ciprusnak egyelőre nem fekszik a hazai pálya, hiszen korábban pályaválasztóként Koszovótól kapott egy négyest.

Mircea Lucescu háromból három győzelemnél jár, a válogatott pedig nagy lépést tett a csoportgyőzelem és egyben a feljutás felé. Folytatás kedden este Kaunasban a sereghajtó Litvánia vendégeként.

Labdarúgó Nemzetek ligája, C Liga, 2. csoport, 3. forduló
Ciprus–Románia 0–3 (0–3)
gólszerző Man (16.), R. Marin (25. - 11-esből), Drăgușin (36.)
România: Niţă – Raţiu, Burcă, Drăguşin (Ghiță, 82.), Bancu (Chipciu, 63.) – Stanciu, M. Marin, R. Marin (Olaru, 63.) – Man (Hagi, 72.), Drăguş (Pușcaș, 72.), Mihăilă. Szövetségi kapitány: Mircea Lucescu.

A csoport másik meccsén: Litvánia–Koszovó 1–2 (0–1).
A csoport állása: 1. Románia 9 pont (9–1), 2. Koszovó 6 (6–4), 3. Ciprus 3 (1–7), 4. Litvánia 0 (2–6).